منو
سبد خرید

11 سپتامبر ... آرماگدون

11 سپتامبر ... آرماگدون
درحال حاضر موجود نمی باشد
11 سپتامبر ... آرماگدون
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112205 - 47/2
  • وزن: 0.20kg
  • UPC: 10
0 ریال

11 سپتامبر ... آرماگدون

نویسنده: نجمه کریمی - فروغ یزدخواستی - صفورا مختاری
ناشر:  حدیث راه عشق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

در ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ مرگبارترین و بزرگترین عملیات «تروریستی» تاریخ در خاک ایالات متحده بوقوع پیوست و پیامدهای مختلف سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی برای این کشور و جامعهٔ جهانی به دنبال داشت. بسیاری از تحلیلگران سیاسی معتقدند که این واقعه به همان اندازه مهم است که حمله به بندر نظامی پرل هاربر آمریکا؛ حمله‌ای که منجر به دخالت ایالات متحده در جنگ جهانی دوم شد. به گفته تحلیلگران یازدهم سپتامبر تاریخ سیاسی این کشور جوان را تغییر داد. خصوصا اینکه آمریکایی که پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی در دهه نود رقیبی در جهان نداشت با دشمن جدیدی بنام «اسلام گرایی افراطی» روبرو شد. دلیل اصلی آن هویت و ملیت عوامل حمله بود.

در فصل نخست کتاب، حادثه‌ی 11 سپتامبر و چند و چون آن، اعم از ویرانی‌های حادثه، عاملان حادثه، نیز نظریه‌های مطرح درباره‌ی این حادثه بحث و تحلیل شده است. بررسی مساله‌ی تروریسم، هم چنین بررسی استراتژی منافع مشترک امریکا و اسرائیل در جنگ امریکا با عراق از دیگر مباحث بخش نخست است.

در فصل دوم، با بررسی 'موعود' از دیدگاه ادیان الهی و تحلیل وقایع 'آرماگدون' (از واژگان موعود)، جریان نوظهور 'صهیونیسم مسیحی' بررسی می‌گردد؛ سپس با تحلیل جریان‌ 'محافظه‌کاران جدید (New conser vative) در آمریکا، برخی چهره‌های شاخص این جریان معرفی می‌شوند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات