منو
سبد خرید

یی چینگ یا کتاب تقدیرات

یی چینگ یا کتاب تقدیرات
درحال حاضر موجود نمی باشد
یی چینگ یا کتاب تقدیرات
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 84223 - 111/5
  • وزن: 0.35kg
  • UPC: 20
0 ریال

یی چینگ 

نویسنده: آلفرد داگلاس
مترجم: سودابه فضایلی
ناشر: نقره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 346
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 5

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

کتاب تقدیرات ؛کهن ترین کتاب حکمت و فال نامه ی چینی 

پیشگفتار : ک.گ.یونگ / چاپ جدید با تجدید نظر و اصلاحات /  تنظیم به انگلیسی از آلفرد داگلاس

«یی چینگ» یا «کتاب تقدیرات»، کتاب مقدس چینیان است، و کهن ترین متن به جای مانده از چین باستان. این کتاب مقدس که بیش از چهار هزار سال قدمت دارد، از آیینهای اولیه ی چین باستان نشات گرفته است، و از شصت و چهار علامت، و تفسیر این علائم تشکیل شده است.

اعتقاد چینیان قدیم براین بوده که تمام تحولاتی که در درون و برون آدمی رخ می دهد، در این شصت و چهار علامت خلاصه می شود. این کتاب طی قرنها، نسل اندر نسل مورد تکریم چینیان بوده است و چنان نفوذی در زندگی و اندیشه ی آنان داشته که فرزانگان چینی، چون «شاه ون»، «لائوتسه» و «کنفوسیوس» کوشیده اند تا روابط درونی و علائم رمزآمیز این کتاب را کشف و تفسیرکنند...

کنفسیوس: اگر چند سال بر زندگی من افزوده می شد، من پنجاه سال آن را به مطالعه "ئی چینگ" اختصاص می دادم، و بدین ترتیب ممکن بو از ارتکاب اشتباهات فاحش خودداری کنم.

هرمان هسه: من بیشتر از خرد چین الهام گرفته ام، تا از "اوپانیشاد" های "ودانتا". "ئی چینگ" می تواند زندگی را دگرگون کند.

کارل گوستاو یونگ: من ساعتها می نشستم و با دقت در نتیجه تفأل، و تقابل سؤال ها و جواب ها، شیوه ی "ئی چینگ" را تمرین می کردم. نتایج شاخصی که به دست می آمد، ارتباطی پر معنا با جریان افکارم برقرار می کرد، براستی که شیوه ی "ئی چینگ" کیفیت های خاصه پنهان را در اشیاء و آدمیان می شناسد، و ناخودآگاه آدمی را می بیند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات