یگانه

یگانه

نویسنده: ریچارد باخ
مترجم: سپیده عندلیب
ناشر: کتاب پنجره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 9

 

مروری بر کتاب

ماییم که جهان پیرامونمان را می آفرینیم.
به آنچه شایسته‌ ی آنیم دست می یابیم، نه بیش، نه کم.
چگونه می توان از زندگی خود آفریده بیزار بود؟
کیست جز ما که باید سرزنش یا ستوده شود؟
کیست جز ما که هر زمان بخواهد می تواند همه‌ی آنچه را که پدید آورده دگرگون کند؟

بدترین چیز که ممکن است به سرمان بیاید، اتفاقهای ناگوار نیست؛ بلکه آن است که هیچ چیز بر سرمان نیاید.هیچ کس نمی تواند گره گشای مشکل کسانی باشد که خود، خواهان گره گشایی نیستند.فقط می توانیم در لحظه ای از ابدیت که اکنون نام دارد، زندگیمان را دگرگون کنیم. همین که لحظه ای از آنچه اکنون می نامیم گذشت، انتخاب، انتخاب شخص دیگریست.جهانی که می شناسیم هر دم به جهانهایی بی شمار تقسیم می شود، به آینده ها و گذشته های متفاوت. 

در یگانه چند اندیشه ژرف و برانگیزنده مطرح می‌شود: چه می‌شد اگر خود پیرتر یا جوان‌ترتان را می‌دیدید؟ چه زندگی داشتید اگر انتخاب‌های دیگری کرده بودید، مثلاً از همسرتان جدا شده بودید و یا در مکان و زمان دیگری زاده شده بودید؟ باخ با راهنمایی عشق و امید و فلسفه دستیابی به «آنچه که از همه واجب‌تر است» با همتایانش در نقاط مختلف جهان ارتباط برقرار می‌کند.

او در این اثر، تار و پود لحظه‌های دلپذیر نثری توصیفی و نیز جدل‌های متعدد فلسفی را چنان درهم می‌بافد که برای هر خواننده‌ای، جذاب است. او که نویسنده‌ای معنویت‌گرا و خیال‌پرداز است در یگانه نیز به تلاش برای درک ژرف‌تر طبیعت انسان ادامه می‌دهد. ریچارد باخ در این آخرین و افسون‌کننده‌ترین رمانش، خواننده را به سفری فراطبیعی در ژرفای گذشته و آینده می‌برد و درعین داستان فلسفه خود را نیز به خوبی مطرح می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یگانه

  • 320,000ریال
  • 285,000ریال

برچسب ها: ریچارد باخ, سپیده عندلیب, داستان های امریکایی, داستان های عرفانی, کتاب یگانه