كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
یک لب و هزار خنده

یک لب و هزار خنده

نویسنده: عمران صلاحی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 311
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

می توان پرسید چرا اسم این کتاب " یک لب و هزار خنده " است ؛ اما فقط از چهل نفر کار آورده اید؟
عرض شود که روی جلد کتاب شصت و چهار نفر آمده نه چهل نفر. یک انگشت شصت و چهار انگشت می شود شصت و چهار ...

در میان دیانوردان یک نفر ایرلندی بود به نام ویل و یک نفر انگلیسی به نام آرتور لارکینز و یک پسر اسپانیایی به نام پدرو دوآچه ودو. از این جماعت هیچ کدام چیزی نشدند غیر از پدرو دوآچه ودو که یک شب وقتی کریستف کلمب خواب بود کشتی سانتا ماریا را به صخره زد و خورد و خمیر کرد و به همین جهت اسمش در تاریخ ثبت شد .

در آن زمان اروپاییان النگو و گوشواره ی شیشه ای و اجناس بنجل به سرزمین جدید می بردند و به سرخپوستان می دادند و در مقابل از سرخپوستان طلا و پوست و این قبیل چیزها می گرفتند . به این جهت اروپاییان خودشان را باهوش و سرخپوستان را بیهوش می نامیدند . حالا سالهاست که جریان به کلی عوض شده است و سیاحان اروپایی در آمریکا از سرخپوستان هر سال مقدار زیادی گردن بند و النگو و گوشواره مسی و حلبی می گیرند و در مقابل پول می دهند ، منتها چون که سرخپوستان مردم با ادبی هستند تا به حال مدعی نشده اند که این امر دلیل بر هوش آنها و بیهوشی اروپاییان است .جنگ آنقدر طولانی شده بود که نه تنها محصلین بلکه معلمین نیز تصور می کردند که صلح جانوری است که به علت عدم تطابق با محیط زیست ، قرن ها پیش از دنیا رفته است .


 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یک لب و هزار خنده

  • ناشر: مروارید
  • کد کتاب: 78149 - 202/5
  • موجودی: در انبار
  • 230,000ریال
  • 195,000ریال

برچسب ها: عمران صلاحی, داستان های طنز, طنز فارسی, طنز, کتاب یک لب و هزار خنده