كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
یک قصه بیش نیست ؛ ملاحظاتی درباره شعر حافظ و اندیشه های او

یک قصه بیش نیست

نویسنده: حسن انوری
ناشر: عابد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 204
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ : 1

کیفیت : نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب 

ملاحظاتی درباره شعر حافظ و اندیشه های او

'دکتر حسن انوری 'در این مجموعه, مباحثی چند در باب مختصات شعر حافظ و اندیشه‌های او گردآورده است .بحث نخست کتاب ـ تمرکز معانی ـ کاربرد ایهام نام دارد که طی آن نویسنده با شواهد گوناگون, ویژگی کاربرد واژه‌های دو یا چند معنایی را در شعر حافظ, تشریح می‌کند .

مبحث دیگر کتاب تحت عنوان 'گوشنوازی شعر 'به بررسی هنر موسیقیایی در شعر حافظ اختصاص دارد و در پی آن, کاربرد ویژه در شعر حافظ با ذکر ابیات متعدد بررسی می‌شود' .عشق', 'خرقه', 'پیر', 'خانقاه 'و 'صوفی 'از جمله این واژگان هستند .

نویسنده در قسمت دیگر کتاب, دو صفت ویژه در اندیشه شاعر را 'رندی 'و 'عشق 'معرفی کرده مختصری درباره آن توضیح می‌دهد .مقوله بعدی کتاب که 'دستورمندی 'نام دارد به توضیحات دستوری در شعر حافظ مربوط می‌شود ;سپس چند غزل از دیوان حافظ شرح و بررسی شده در انتها نکاتی درباره تصحیح انتقادی دیوان حافظ فراهم می‌آید.
... "دوش " نه همان شب پیش ،بلکه لحظه یی است فراترازتقویم ،لحظه یی است که نشان از ازل دارد و در همان حال به ابدیت پیوسته است ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یک قصه بیش نیست ؛ ملاحظاتی درباره شعر حافظ و اندیشه های او

  • ناشر: فکر روز
  • کد کتاب: 102237- 21/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خواجه حافظ شیرازی, حسن انوری, شعر فارسی, حافظ, نقد شعر, تاریخ ادبیات ایران, کتاب یک قصه بیش نیست ؛ ملاحظاتی درباره شعر حافظ و اندیشه های او