كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
فلسفه پوچی ؛ ده مقاله فلسفی و ادبی 

فلسفه پوچی

نويسنده: آلبر کامو
مترجم: محمدتقی غیاثی
ناشر: پيام
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 100
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1

کیفیت : صفحات در حد نو ؛ جلد : عالی

 

مروری بر کتاب 

ده مقاله فلسفي و ادبي 

با بررسي و مطالعه فلسفه پوچي اين سؤال مطرح است كه آيا زندگي پوچ است يا نه؟ و اگر پوچ است آيا مي توان به آن معنا داد يا نه ؟ و خلاصه آنكه آيا زندگي ارزش زيستن را دارد يا نه ؟ 
از آنجايي كه اين مسئله از مهمترين مسايل بشري است . هر مكتب و نظام فكري و فلسفي به نحوي از انحاء به آن پاسخ داده است . 
ذهن کامو در آثارش پرسشگر است. پرسشهایی ایدئولوژیک پیرامون مفاهیم زندگی همچون آزادی، تنهایی، صداقت، خوبی، اخلاق، طبیعت و مرگ در سراسر آثار او چه در لایه های بیرونی و چه در لایه های درونی به ذهن خوانندهی آثارش متبادر میشود.کامو در سالهای نخستینِ ده هی بیستِ عمرش کوشید در خود زندگی پاسخی برای مسئله ی فاجعه آمیز بجوید.

زندگی را اگر بپذیریم، به تمامی تجربه اش کنیم و در زمان حال از آن لذت ببریم، چه بسا به توجیه دیگری نیازمند نباشیم. برای واگرداندن وسوسه های هیچ انگاری (نهیلیسم) و خودکشی، آیا همین بس نیست که تا بیشترین حد ممکن زندگی کرد؟ کامو در افسانه ی سیزیف توضیح میدهد که نه انسان و نه جهان هیچکدام پوچ نیستند. پوچی در همزیستی انسان و جهان نهفته است. 

نظر کامو، پوچی زندگی بشر غربی، نه تنها ناشی از افول ایمان مسیحی در میان غربیان، بلکه همچنین ناشی از ناکارآمدی و بی ثمری همه دیگر روایت‌های کلانی همچون مارکسیسم است که می‌خواستند جای مسیحیت را بگیرند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

فلسفه پوچی ؛ ده مقاله فلسفی و ادبی 

  • ناشر: پیام
  • کد کتاب: 83827 - 108/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آلبر کامو, محمدتقی غیاثی, جامعه شناسی سیاسی, اگزیستانسیالیسم, فلسفه اجتماعی, مقالات فلسفی, فلسفه غرب, کتاب فلسفه پوچی