یک زن ؛ سرگذشت کامی کلودل پیکرتراش

یک زن 

نویسنده: آن دلبه
مترجم: مهستی بحرینی
ناشر: نیلوفر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 415
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب 

سرگذشت کامی کلودل پیکرتراش

کتاب «یک زن» شرح حال واقعی زنی است هنرمند به نام کامی کلودل، خواهر شاعر نامدار فرانسه پل کلودل، که به صورت رمان نوشته شده است. کامی کلودل نخستین زنی بود که در اواخر قرن نوزدهم به هنر پیکر تراشی، عرصه ای که تا آن هنگام در انحصار مردان بود، روی آورد.

طولی نکشید که استعداد خارق العاده اش توجه همگان را به خود جلب کرد و پیکره های او تحسین هنرشناسان را برانگیخت. اما از آن جا که دست به کاری زده بود که هماهنگی چندانی با معیارهای اجتماعی آن روز نداشت و از آن جا که دستاوردهای درخشان هنری او حسادت افراد تنگ نظر را برانگیخته بود، بسیار زود هدف طعن و تهمت این گونه افراد قرار گرفت و زندگی بر او دشوار شد.

از سوی دیگر، عشق بی سرانجام او به استادش اگوست رودن، یکی از بزرگترین پیکرتراشان جهان، بر تلخکامی او افزود. با همه ی سخت کوشی و کار شبانه روزی، پیکره هایش خریدار نداشت و او ناچار بود که در فقر و تنگدستی به زندگی ادامه دهد. همه ی این عوامل دست به دست هم داد و...

نویسنده ی کتاب، خانم آن دلبه از کارگردانان با قریحه ی تآتر و سینمای فرانسه، با نوشتن شرح حال کامی کلودل حق این زن هنرمند را، که تا آن زمان به به ناحق گمنام مانده بود، ادا کرد.کتاب او در فرانسه با اقبال فراوان روبرو شد و جایزه ادبی مجله ی « اِل» را ربود. امید است که خوانندگان ایرانی نیز کار او را بپسندند و کوشش بی دریغش را درشناساندن یک زن هنرمند پیشرو ارج نهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یک زن ؛ سرگذشت کامی کلودل پیکرتراش

  • ناشر: نیلوفر
  • کد کتاب: 81869 - 104/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آن دلبه, مهستی بحرینی, داستان های فرانسوی, کتاب یک زن ؛ سرگذشت کامی کلودل پیکرتراش