كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
یوگا و بیماری قلبی

یوگا و بیماری قلبی

نویسنده: تیموتی مک کال
مترجم: یاسمین امامی
ناشر: چیمن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 110
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

یوگا از تمرین‌های قدیمی و مرسوم هندی است که گفته می‌شد فقط افرادی می‌توانند آن را انجام دهند که بدنی متناسب و انعطاف‌پذیر داشته باشند،اما اکنون این رسم در آمریکا به عنوان فعالیتی شبیه جاگینگ Jogging وورزش‌های هوازی جای خود را بازکرده است. محبوبیت نویافته‌ی یوگا ، موهبتی است برای افرادی که دچار فشارخون بالا ، نارسایی قلب و سایر اشکال بیماری قلب و عروق هستند.

نتایج پژوهش‌های اندک ولی امیدوار کننده‌ی انجام شده در زمینه‌ی یوگا حاکی از آن است که تلفیق کشش ، فعالیت ملایم ، تنفس و دل آگاهی در یوگا دارای فواید اختصاصی برای افرادی است که به بیماری قلب و عروق مبتلا هستند. یوگا و قلب. کلمه‌ی یوگا Yoga از اصطلاح سانسکریت آن به معنای وحدت ریشه می‌گیرد. هدف از انجام یوگا ، پیوند دادن جسم ، ذهن و چالش‌های روزمره‌‌ی زندگی در یک تجربه‌ی وحدت یافته به جای حفظ جداگانه‌ی آنها است.

یوگا انواع مختلفی دارد مثل‌ هاتایوگا hatha yoga  ; که به صورت حرکاتی ملایم و آرام انجام می‌شود و آشتانگایوگا ashtanga yoga  ; که به صورت حرکات قدرتی فعال انجام می‌شود. اما چگونه انجام این حرکات سبب بهبود سلامت قلب وعروق می‌شود؟ ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یوگا و بیماری قلبی

  • ناشر: چیمن
  • کد کتاب: 3253
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: تیموتی مک کال, یاسمین امامی, یوگا, پزشکی, مدیتیشن, مراقبه, کتاب یوگا و بیماری قلبی