كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
یوگا و آناتومی ؛ جلد دوم : آساناهای کلیدی هاتایوگا

یوگا و آناتومی

نویسنده: ری لانگ 
مترجم: سارا فریضه
ناشر: چیمن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 238
اندازه کتاب: خشتی گالینگور - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

جلد دوم : آساناهای کلیدی هاتایوگا

اسکلت بندی و نحوه قرارگیری استخوانهای بدن و حالت و اندازه استخوان های افراد مختلف و ... مبحث هایی است که در این مجموعه به صورت کامل آموزش داده خواهد شد.
...ساختمان ستون فقرات پیچیده است ، ستون فقرات انسان از 24 مهره مجزا تشکیل شده است. در بین این مهره ها ، دیسک قرار دارد که از یک قسمت شبیه تایر در خارج (به نام آنولوس فیبروزوس ) و یک قسمت ژلاتنی در داخل (بنام نو کلئوس پولپوزوس ) تشکیل شده است 
مهره ها و دیسک بین مهره ای تونلی را درست می کنند (کانال نخاعی )که طناب نخاعی و اعصاب از آن می گذرند .طناب نخاعی در قسمت عمده کانال نخاعی عبور می کند و ریشه های عصبی داخل کانال از آن جدا می شوند و از ناحیه ای به نام فورامن خارج می شوند و در نهایت به اعضاء هدف می رسد. 
علاوه بر مهره ها ، دیسک و اعصاب ،ستون فقرات شامل عضلات ،رباطها و عروق خونی می باشد. رباطها همانند طنابهای انعطاف پذیری استخوان ها را بهم متصل می کنند .عضلات بافت نرمی هستند که منبعی برای حرکت می باشند .عروق خونی تغذیه مناسب این عناصر را بر عهده دارند .این مجموعه بصورت هماهنگ با یکدیگر عمل می کنند تا پایداری ستون فقرات و حرکت را فراهم آورند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یوگا و آناتومی ؛ جلد دوم : آساناهای کلیدی هاتایوگا

  • ناشر: چیمن
  • کد کتاب: 89763
  • موجودی: در انبار
  • 850,000ریال
  • 760,000ریال

برچسب ها: ری لانگ, سارا فریضه, یوگا, آناتومی, ورزش, ورزش یوگا, سلامتی, کتاب یوگا و آناتومی