منو
سبد خرید

یوگا درمانی

یوگا درمانی
یوگا درمانی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 145683 - 75/3
  • وزن: 0.30kg
550,000 ریال

یوگا درمانی

نویسنده: سونیا ریچموند
مترجم : رضا جمالیان , خسرو شریف پور
ناشر: جمال الحق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 248
اندازه کتاب: رقعی - 
سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب

مصور

سلامتي و تندرستي با يوگا

پاراماهانسا یوگاناندا، پایه‌گذار یوگا، درباره‌ی این فعالیت معنوی می‌گوید:
 حس شفقت داشتن نسبت به همه‌ی موجودات، برای شناخت حق ضروری است. چون خود حق هم سرشار و لبریز از این کیفیت است. آن‌هایی که قلب رئوف و مهربانی دارند، می‌توانند خود را جای دیگران بگذارند درد آن‌ها را احساس کنند و در صدد رفع آن برآیند.

این کتاب عمدتا به یوگای جسمانی یا هاتایوگا تخصیص پیدا کرده است. اگرچه تقسیم‌بندی و جداکردن جسم از جان مقدور نیست، نقش سلامتی جسمانی در نعالی روحانی حقیقتی محسوس و ملموس است. مسلما تعداد بسیار کمی مایلند از طریق یوگا تنها برای اتصال به مبدا و مقصود استفاده کنند. برعکس، اکثریت عظیمی از افراد جامعه که نه برای این گونه بلند پردازی‌ها توشه و توانی دارند و نه برای رسیدن به چنین هدفی قدرت و همتی، از یوگا تنها در جهت سلامت جسم و روح خود استفاده می‌کنند.

یوگا در بسیاری از کشورهای جهان گسترش چشمگیری داشته است. سالیان درازی بود که در خارج از هند باورهای نادرستی دربارهٔ ماهیت یوگا وجود داشت. بسیاری از مردم برای آن سیمایی مرموز و اسرارآمیز قائل بودند و تصور می‌کردند این «آیین مذهبی» تنها برای کسانی می‌تواند جالب باشد که می‌خواهند با کناره‌گیری از جامعه، نوعی سلوک و طریقت زاهدانهٔ همراه با ریاضت را در پیش بگیرند.

در سال‌های اخیر بیشتر به جنبهٔ هنری یوگا توجه شده است و بسیاری از زنان و مردان علاقه‌مندند تا در حرکات یوگایی مهارت پیدا کنند. بسیاری از کسانی‌که در دهه‌های گذشته جزء سرسخت‌ترین دشمنان یوگا بودند، این روزها به جمع طرفداران آن پیوسته‌اند.

قوانین یوگا اصول و رسوم زندگی است و با عصر و قومیت خاصی پیوند و ارتباط ندارد. یوگا همهٔ اسرار خود را در اختیار کسانی می‌گذارد که می‌خواهند از تجربیات دانایان قدیم برای رویارویی با مشکلات و مصائب امروزی استفاده کنند. قوانین و اصول یوگا آنچه را برای پاک شدن و دوری از پلیدی‌ها لازم است، بیان می‌کنند. یکی از اهداف یوگا رسیدن به نوعی تعادل و هماهنگی در جسم است، چرا که اگر بدن آدمی مانند ماشین به‌دقت کار کند، این تعادل جسمی در جان و روح او هم منعکس می‌شود و در این صورت دسترسی به افکار پاک و عالی با سهولت بیشتری امکان‌پذیر است.

فهرست

فصل اول: یوگا چه کارهایی می‌تواند انجام دهد
فصل دوم: وارهیدگی و کشش دادن عضلات
فصل سوم: هیجان و فشارهای عاطفی
فصل چهارم: بی‌خوابی، ضعف و احساس خستگی
فصل پنجم: یبوست و سوهاضمه
فصل ششم: کمردرد و پادردهای حاصل از وضعیت بد بدنی
فصل هفتم: لبماگو و سیاتیک
فصل هشتم: آسم، برونشیت و تب یونجه
فصل نهم:آرتریت و رومانتیسم
فصل دهم: درمان چاقی و ایجاد اندامی زیبا و برازنده
فصل یازدهم: تغذیه و رژیم غذایی
فصل دوازدهم: بیماری‌ها و بی‌نظمی‌های زندگی
فصل سیزدهم: سردرد، ناراحتی‌های چشمی و سفتی گردن
فصل چهاردهم: ناراحتی‌های معده، کلیه و کبد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات