دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

یولیانوس ؛ متن کامل ؛ دو جلدی

یولیانوس ؛ متن کامل ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
یولیانوس ؛ متن کامل ؛ دو جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 160955 - 77/1
  • وزن: 2.00kg
0 ریال

یولیانوس 

نویسنده: گور ویدال
مترجم: فریدون مجلسی
ناشر: رسانه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 830
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : نو 


مروری بر کتاب

ایران سرزمین مقدس

کتاب در قالب خاطرات یولیانوس (جولیان) نوشته شده که یکی از امپراتوران بیزانس (بیزانتیوم) یا روم شرقی بوده‌است. موضوع آن را کشمکش نهایی میان مهرپرستی و مسیحیت در دوران یولیانوس و سرانجام لشکرکشی یولیانوس (جولیان یا ژولیانوس) به ایران و شکست و قتل او به وسیله شاپور دوم ساسانی تشکیل می‌دهد.

ازآنجاکه زمان سرنگونی یک رژیم سیاسی هنگامی فرامی‌رسد که کارگردانانش ایمان خود را نسبت به مبانی آرمان و عقیدتی‌شان (که به آنان مشروعیت می‌بخشد و وسیله‌ی اعتبار و برخورداری‌شان از حمایت عمومی است) از دست بدهند، بی‌آنکه مبانی اعتقادی نوینی را جانشین آن کنند، لذا کنستانتین برای بقای خود ترجیح داد اعتقاد تازه و پویایی را که رو به گسترش بود بپذیرد و برای برخورداری از حمایت سیاسی مردم به کاهنان نوین روی آورد.

کتاب یولیانوس برای خواننده‌ی ایرانی جدابیتی ویژه دارد؛ زیرا یولیاتوس به اسرار میترا و عرفان ایرانی می‌گرود و درعین‌حال که ایران را "سرزمینی مقدس" می‌نامد، برای جهانگشایی و فرمانروایی بر جهان به تقلید از اسکندر راهی ایران می‌شود و به جنگ شاپور می‌شتابد...

یولیان مرتد، برادرزاده کنستانتین کبیر، یکی از درخشان ترین و در عین حال کوتاه ترین چراغ ها در تاریخ امپراتوری روم بود. او که یک نابغه ی نظامی در سطح ژولیوس سزار و اسکندر مقدونی، یک مقاله نویس برازنده و متقاعد کننده، و فیلسوفی متعهد به پرستش خدایان هلنیسم بود، درگیر یک جنگ فکری شدید با مسیحیت شد که باعث قتل او در سی سالگی شد. –آن هم تنها چهار سال پس از سلطنت درخشان انسانی و دلسوزانه ی او. گتاب ایران سرزمین مقدس رمانی شگفت‌انگیز تخیلی و روشن‌فکرانه از دوران باستان کلاسیک، شور و نشاط مذهبی و سیاسی یک عصر ناامید را به تصویر می‌کشد و میراث یک فرمانروای پرشور را با شوخ طبعی و قدرت بازیابی می‌کند.


فهرست

جلد اول ؛ میترا و صلیب
جلد دوم ؛ ایران سرزمین مقدس

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات