کتاب یورگن هابرماس ؛ نقد در حوزه عمومی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات نشر نی

یورگن هابرماس ؛ نقد در حوزه عمومی

نویسنده: رابرت هولاب
مترجم: حسین بشیریه
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 285
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

هابرماس به‌عنوان مهم‌ترین روشنفکر آلمانی در حوزه‌های گوناگون از جامعه‌شناسی و علوم سیاسی گرفته تا فلسفه و مطالعات فرهنگی صاحب‌نظر است.گرچه او در کشور خود در کانون توجه است، خارج از آلمان به‌ویژه در زمینهٔ علوم انسانی چندان مورد اقبال قرار نگرفته استنظریهٔ او بر اهمیت ارتباط و تفاهم تأکید می‌گذارد و شیوهٔ جدل و مباحثات او مبتنی بر حفظ وحدت نظریه و عمل از دیدگاهی سیاسی است.کتاب حاضر نخستین شرح مبسوط از مباحثات عمده‌ای است که هابرماس از اوایل دهه ۱۹۶۰ در آن‌ها شرکت داشته است.

نویسندهٔ این کتاب معتقد است که منتقدان هابرماس استراتژی سیاسی نهفته در مباحثات و مداخلات گوناگون او و همچنین رشتهٔ پیوند فعالیت‌های فکری وی را درنیافته‌اند.در این‌جا مباحثات هابرماس با فلاسفهٔ مهم معاصر و مداخلات او در جریانات اجتماعی و سیاسی آلمان بررسی می‌شود.

چنان‌که نویسنده شرح می‌دهد، هابرماس ابعاد مختلف مواضع و نظرات مخالفان خود را در جریان فکری خود درهم می‌آمیزد و درعین حال از دموکراسی و بحث آزاد در مقابل تهدیدها و خطرات مختلف دفاع می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یورگن هابرماس ؛ نقد در حوزه عمومی

  • ناشر: نشر نی
  • کد کتاب: 93193 - 34/1
  • موجودی: در انبار
  • 360,000ریال
  • 320,000ریال

برچسب ها: یورگن هابرماس, رابرت هولاب, حسین بشیریه, فلسفه آلمانی, فلسفه سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, علوم سیاسی, کتاب یورگن هابرماس ؛ نقد در حوزه عمومی