كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
یوبائو و رنجهایش ؛ دوران‌ کودکی‌ من‌

یوبائو و رنجهایش

نویسنده: کائو یوبائو
مترجم: بهروز امیری دوان
ناشر: آموزگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 194
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب  

دوران‌ کودکی‌ من‌

داستانی از رنج های نویسنده کتاب در دوران امپریالیسم ژاپن و دوران باشکوه انقلاب کونیستی چین و آزادی از یوغ استعمار

جنبش سیم ماه مه با تظاهرات کارگران چینی بر علیه کارفرمایان ژاپنی آغاز گردید و ریشه آن در این بود که یک کارفرمای ژاپنی یک کارگر چینی را به قتل رسانده بود. در مراسم سوگواری این کارگر ، 5 هزار نفر در شانگهای شرکت کردند و در سیم ماه مه در تظاهرات دیگری با حمله ی پلیس ده نفر کشته شدند و پنجاه نفر مجروح گشتند.

این جنبش بعدها به تشکیل کمیته ی 13 نفری منجر شد که اعتصابات بعدی ای همچون اعتصاب هنگ کنگ را مدیریت کرد. اعتصاب و تحریمی که 15 ماه به طول انجامید و ضربه مهلکی بر اقتصاد هنگ کنگ وارد کرد. اعتصاب توسط کمیته ی 13 نفره ای هدایت می شد و به مسائلی چون غذا ، مسکن ، پوشاک کارگران و خانواده هایشان رسیدگی می کرد و از مراکز قمار و تریاکخانه ها به منظور خوابگاه برای کارگران استفاده می کرد. 

    پس از تأسیس جمهوری خلق چین، مردم ملیت‌های سراسر کشور تحت رهبری این حزب، ضمن حفظ استقلال و امنیت کشور، تحقق موفق گذر جامعه چین از جامعه دموکراتیک نوین به جامعه سوسیالیستی به ساختار سوسیالیستی برنامه ریزی شده در مقیاس وسیعی مبادرت ورزیده‌است، امور اقتصادی و فرهنگی چین به پیشرفت‌های عظیم بی سابقه‌ای نائل آمده بود....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یوبائو و رنجهایش ؛ دوران‌ کودکی‌ من‌

  • ناشر: آموزگار
  • کد کتاب: 94717 - 37/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: کائو یوبائو, بهروز امیری دوان, جنگ جهانی دوم, داستان های چینی, انقلاب چین, چین کمونیست, کتاب های نایاب.کتاب یوبائو و رنجهایش ؛ دوران‌ کودکی‌ من‌