منو
سبد خرید

یعقوب دروغگو ؛ متن کامل

یعقوب دروغگو ؛ متن کامل
درحال حاضر موجود نمی باشد
یعقوب دروغگو ؛ متن کامل
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 45186 - 30/1
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 20
0 ریال

یعقوب دروغگو

نویسنده: یورک بکر
مترجم: کاوه حداد
ناشر: عصر جدید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 1 
 

مروری بر کتاب 

یعقوب کذاب درباره ی جنبش مقاومت نیست، شرح حماسه ای از نوعی دیگر است. یورک بکر در این نخستین رمان خود وقایعی تراژیک و تکان دهنده را با زبانی شاد و گه گاه با طنزی سیاه به رشته تحریر می کشد، «یعقوب«، قهرمان او، از آن دست مردهایی نیست که در وصف او گفته می شود «محکم مثل درخت»، با این همه بدت نمی آید هر روز چند دقیقه ای به او تکیه کنی.
یعقوب دروغگویی ست از سر شفقت - ترسویی بسیار شجاع.

یعقوب اخباری جعلی و خودساخته، مبنی بر پیشروی متفقین در جبهه‌های جنگ را با تمام جزییاتش، به هم‌وطنان خود بیان می‌کرد و باعث امیدواری آنها می‌شد. با مطالعه این رمان بخشی از وضعیت‌های دردناکی که بشریت در قبل تجربه کرده و اکنون مغفول مانده است، برای مخاطبان روشن می‌شود.

یعقوب دروغگو روایت رنج و امید و ناامیدی ساکنان یک گتو است. یعقوب، شخصیت اصلی رمان، از ساکنان یهودی گتو است که اتفاقی خبر امیدبخشی را از جبهه‌ی جنگ به دست می‌آورد. او برای آن‌که ساکنان دیگر گتو حرفش را باور کنند به دروغ متوسل می‌شود و ادعا می‌کند که رادیویی در خانه پنهان کرده است. یعقوب دلخوش به این‌که با این خبر در چهره‌ی ساکنان گتو امید رخ نموده است، هر بار اخبار دیگری را بازگو می‌کند؛ اخباری دروغین که در حین کار اجباری دهان‌به‌دهان می‌گردد. 

این رمان گرچه شرح زندگی تلخ مردمانی بخت‌برگشته است، رگه‌ای از طنز در آن هست که خواننده را تا پایان با خود همراه می‌کند. بر اساس این رمان دو فیلم سینمایی ساخته شده است. همچنین این رمان جایزه‌های «هاینریش مان» و «چارلز وایلون» را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده است

 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات