كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
یرما ؛ نمایشنامه در سه پرده ‎۱۶ تابلو

یرما

نویسنده: فدریکو گارسیا لورکا
مترجم: پری صابری 
ترجمه اشعار : یدالله رویایی

ناشر: روزن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 126
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

نمایشنامه در سه پرده

یرما ، سرگذشت زن جوان روستایی است که خواهان آفرینش است . آفرینشی که هویت مادرانه اش را به ثبوت برساند. او در این راه تلاشی در خور تحسین از خود نشان می دهد . یرما در برابر تمامی آنچه که مانع آفرینش اوست ، می ایستد ، اما چون زنی است با امکانات محدود روستایی ، کاری از پیش نمی برد ، زیرا شوهر که بعد دیگر آفرینش اوست ، پربار نیست .

.. برای این‌که به ستوه اومده‌ام. برای این‌که از دست‌هایی که فقط به درد خودم می‌خوره، خسته شده‌م. برای این‌که من تحقیر شده‌م. برای این‌که وقتی می‌بینم گندم جوونه می‌زنه، چشمه بی‌وقفه آب می‌ده، گوسفندها هزار تا هزار بره به‌دنیا می‌آرن، سگ‌ها... وقتی اینارو می‌بینم، حس می‌کنم که من تحقیر شده‌م. طبیعت تمام زاده‌های خودشو به رخ من می‌کشه و من به‌جای دهن گرم پسرم، روی سینه‌هام زخم نیشتر حس می‌کنم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یرما ؛ نمایشنامه در سه پرده ‎۱۶ تابلو

  • ناشر: روزن
  • کد کتاب: 85889 - 111/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فدریکو گارسیا لورکا, پری صابری, یدالله رویایی, نمایشنامه اسپانیایی, داستان های اسپانیایی, کتاب نایاب, لورکا, کتاب یرما