منو
سبد خرید

یدالله ؛ چرا ایالات متحده بخاطر اسرائیل از منافعش می گذرد؟

یدالله ؛ چرا ایالات متحده بخاطر اسرائیل از منافعش می گذرد؟
-20 %
یدالله ؛ چرا ایالات متحده بخاطر اسرائیل از منافعش می گذرد؟
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133665 - 62/2
  • وزن: 0.20kg
80,000 ریال
100,000 ریال

یدالله ؛ چرا ایالات متحده بخاطر اسرائیل از منافعش می گذرد؟

نویسنده: گریس هالسل
مترجم: قبس زعفرانی
ناشر: موعود
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 156
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

یدالله عنوان ترجمه کتاب دستان قدرتمند خداوند1، نوشته خانم «گریس هالسل» است که ابتدا توسط «محمد السماک» به عربی و اخیراً به وسیله «قبس زعفرانی» به فارسی برگردانده شده است. نویسنده این کتاب که پیش از این، کتاب پیشگویی ها و سیاست او را دیده بودیم، در این کتاب، در طی چهارده بخش، موضوعاتی مانند: واقعه آرماگدون و انتشار اعتقاد به آن، مفهوم دجال، جنگ های زمینه ساز نبرد نهایی (یأجوج و مأجوج)، سعادت مطلق و... را از منظر دین شناختی مسیحی بررسی کرده و در ادامه موضوعاتی چون: مسجدالأقصی در طول تاریخ، زمان انهدام آن و ایجاد هیکل (یهودی) برفراز مسجد را نیز مورد توجه قرار داده است. 

نویسنده در بخش هایی از این کتاب نیز به بازگویی بخشی از گفت وگوهایی که در طول سفر خود به فلسطین اشغالی با کشیش مشهور صهیونیست، «فالول» داشته، پرداخته و در قسمت پایانی کتاب، نیز به دشمنی راست مسیحی با سامیان، رابطه راست مسیحی و یهود آمریکا و سیاست خاورمیانه ای آنان اشاره کرده است. در خاتمه این کتاب چنین آمده است: 
آنها خدای پیشین را می پرستند که فقط به دو ملت توجه دارد: یهودیان و مسیحیان ... آنها می گویند پنج میلیارد انسان باقی مانده در محاسبات الهی جایی ندارند، به همین دلیل خداوند از ایشان می خواهد برای قربانی شدن در آتش آرماگدون پیش بیایند. آنها می گویند... خداوند از ما نمی خواهد برای صلح گام برداریم، بلکه خواهان آغاز جنگی هسته ای است که کره زمین را تخریب و نابود کند. 

سال هاست که در رسانه ها مطالبی درباره آرماگدون و وقایع آخرالزمانی منتشر شده است. برای کسانی که با تعلیمات دینی آشنایی دارند این مطالب چیز جدیدی نسیت چرا که در قرآن کریم و روایت ما همواره به آخرالزمان و ظهور منجی اشاره شده است. اما چیزی که سبب شده است این مطالب به گونه ای افراطی و دور از ذهن مطرح شود و حتی در کشور ما هم افرادی را تحت تاثیراتی قرار دهد، روایت مثلث گونه غربی، آمریکایی و صهیونیستی از این واقعه است. 
در میان متفکران و اندیشمندان افرادی بودند که در این ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکا و غرب به تحقیق و تفحص پرداختند و چون به دلایل پنهان حمایت آمریکا از این جریان سازی پی بردند در صدد افشاگری برآمدند. از جمله این اندیشمندان باید خانم «گریس هالسل» را نام برد. 

نویسنده که خود از بنیادگرایان مسیحی بوده است در این کتاب به ترسیم چهره بنیادگرایان مسیحی و راست مسیحی می پردازد:«به مناسبت اعلام تاسیس سفارت جدید مسیحیت، اسراییلی ها و مسیحیان صهیونیست مراسم با شکوهی برگزار کردند که به جز مسئولان بلندپایه اسراییلی، هزار شخصیت مسیحی نیز که نماینده ۲۳ کشور جهان بودند، در این مراسم شرکت کردند. دو بار از این پایگاه ویژه مبلغان آرماگدون که اسراییل از آنها حمایت می کند، دیدن و با مدیر آن یوهان لاکهوف ملاقات کردم. وی از مسیحیان آفریقای جنوبی است که هنگام صحبت با من گفت: افتخار می کند اگر پسرش بتواند با اعراب بجنگد و با لباس سربازان اسراییلی بمیرد. او به سان دیگر تقدیری ها از سرزمین اسراییل، باوری اعتقادی برای خویش ساخته بود. به همین دلیل اسراییلی ها با تمسخر می گویند او بیشتر از آنها اسراییلی است.»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات