کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
یاس فلسفی

یاس فلسفی

نویسنده: مصطفی رحیمی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 160
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار:  1356 - دوره چاپ : 6

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات ۱۳۳۹ - ۱۳۴۴

این کتاب مجموعه مقاله هایی است که میان سال های 1329 تا 1344 در مجله های ماهانه تهران منتشر شده است، بعضی از این مقاله ها به مناسبت ترجمه کتابی نوشته شده و اضافه بر معرفی نویسنده و خود اثر، احیانا شامل انتقادی بر ترجمه نیز بوده است.

منظور از یأس فلسفی چیست؟ آیا منظور نوعی احساس نومیدی و دلسردی است؟ اصلن چرا چنین واژه ای "یأس" بر سر واژه ی فلسفه آمده؟ می خواهم مفهوم یأس فلسفی را از درون خود یأس فلسفی بیرون بکشم.

خوب طبیعی است که کسی دچار یأس فلسفی می شود که به نوعی وارد جرگه ی فلسفه شده و در آن وادی یأس به او عارض شده. وگرنه کسی که دغدغه ی چرایی های این زندگی را ندارد که دچار یأس فلسفی نمی شود. اما وادی فلسفه راه رسیدن به آگاهی است.
یعنی فلسفه و یا به تعبیری گسترده تر اندیشیدن، تنها مسیر برای دست یازیدن به آگاهی و شناخت است. و همین آگاهی دلیل اصلی یأس فلسفی است.

فهرست

یاس فلسفی
معرفی سارتر در سه مقاله 
سارتر و ادبیات
بودلر و جهان اندیشه
ژان کو و رمانی از او
گاندی
رسالت هنرمند
انسان گرسنه
و...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یاس فلسفی

  • 200,000ریال

برچسب ها: مصطفی رحیمی, فلسفه غرب, مقالات فلسفی, فلسفه, تاریخ فلسفه, فلسفه هنر, فلسفه اجتماعی, کتاب یاس فلسفی