كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
یادنامه علامه امینی

یادنامه علامه امینی

نویسنده: سیدجعفر شهیدى - محمدرضا حکیمی
ناشر: رسالت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 568
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه مقالات تحقیقی

این کتاب مجموعه مقالاتی در موضوع های گوناگون علمی ادبی است که به همت چند تن از دانشمندان ایرانی، به خاطر یادبود و برزگداشت محقق جلیل القدر،عالم ربانی، علامه بزرگوار، مرحوم حاج شیخ عبدالحسین امینی رحمةالله علیه نوشته شده است.

...موقع علمی علامه امینی، و نبوغ و اخلاص وی در راه علم و جامعه و اصلاح، از نخستین روزگاران طلوع این چهره دانش بر مطلعان روشن گشت. برای پی بردن به این موضوع که خود از نظر تأثیر تربیتی در دیگر جویندگان علوم اثری عظیم دارد می توان به این نکته که ذیلا ذکر می شود توجه کرد:
علامه امینی، در سال 1355 هجری قمری، نخستین تألیف خویش، یعنی کتاب شهداء الفضیله را در یک مرکز بزرگ علمی (نجف) منتشر کرد. در این هنگام وی 35 سال داشت است و ما می نگریم که درباره یک دانشمند جوان 35 ساله، از طرف مقامات علمی و دینی زمان، تعبیراتی شده است که حتی برای کاملترین مردان علم و حقیقت افتخار آمیز است و در خور اهمیت بسزا.

علامه شیخ عبدالحسین امینی از دانشمندان بزرگ و شهیر اسلامی است که نام وی با تقوا، تحقیق، اخلاص و انصاف، گره خورده است در این اثر گوشه‌ای از ویژگی‌های وی و کتاب ارزشمند «الغدیر» به رشته تحریر درآمده است.

این کتاب بعد از زندگی نامه مختصری از علامه امینی شامل بیست مقاله می شود که عبارت اند از: (کتاب شناسی/ احمد آرام»، «هجده هزار عالم/ محمد پروین گنابادی/»، «فهرست شیخ منتجب الدین/ سید موسی شبیری زنجانی»، «سیمای انسان صالح در تربیت اسلامی/ حسین رزمجو»، «سیر تدریجی علم مصطلح الحدیث (علم درایه)/ کاظم مدیر شانه چی»، «چند سند درباره سید جمال الدین/ محمد گلبن»، «نقش شخصیت ها در امید و تحرک انسان ها/ محمد تقی جعفری»، «آیات موزون افتاده قرآن کریم/ مهدی اخوان ثالث (م. امید)»، «جلوه های تشیع در تفسیر کشف الاسرار/ دکتر محمد مهدی رکنی یزدی»، «الغدیر و وحدت اسلامی/ مرتضی مطهری»، «ابن ابی الحدید/ عبد الحمید آیتی»، «قیاس از نظر عامه و خاصه/ دکتر سید جواد مصطفوی خراسانی»، «نثر بیهقی/ دکتر علی اکبر فیاض»، «حسین منّی و اَنا مِن حسین/ محمد باقر بهبودی»، «قرآن و اقبال/ احد احمدی بیرجندی»، «چهار کتاب اصلی علم رجال/ سید علی خامنه ای»، «غدیریه های فارسی/ دکتر سید ضیاء الدین سجاوی»، «تحقیق عقاید و علوم شیعی/ دکتر عبد الجواد فلاطوری»، «نجوم در فلسفه ارسطو همراه با تاریخچه نجومی.../غلامعلی حداد عادل»، «چهارصد کتاب در شناخت شیعه/محمدرضا حکیمی».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یادنامه علامه امینی

  • 450,000ریال
  • 380,000ریال

برچسب ها: علامه امینی, سیدجعفر شهیدى, محمدرضا حکیمی, فقه شیعه, شیعه, کتاب یادنامه علامه امینی