كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
یادنامه سیمین دانشور ؛ بی سرو سیمین

یادنامه سیمین دانشور ؛ بی سرو سیمین

نویسنده: جواد میرهاشمی
ناشر: نشر من
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 454
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مصور - رنگی - برخی گلاسه

عزیزم، دیدی که قصه ما به سر رسید، و کلاغه هم انشاءالله به خانه اش خواهد رسید.
رضا براهنی: اصلا آدم دیگری بود، آدمیت دیگری داشت و بسیار دوست داشتنی بود.
محمود دولت آبادی: او یکی از عواملی بود که باعث رشد و تکوین شخصیت ما میشد.
سیمین بهبهانی: خانم دانشور را من با صد کتاب هم نمیتوانم تعریف کنم.

نویسنده در کتاب حاضر می‌کوشد تا با گردآوری گفتارها و نوشتارهای متعدد درباره بانوی داستان‌نویس ایران «سیمین دانشور» (13001390ه .ش) با رهیافتی نو، پنجره‌ای تازه به زندگی و نقش او در قلمرو داستان‌های نوین فارسی بگشاید. بدین ترتیب این کتاب در چهار بخش تنظیم شده است. بخش نخست مشتمل بر مصاحبه با نویسندگان، شاگردان و نزدیکان دانشور همچون: «سیمین بهبهانی»، «محمود دولت‌آبادی»، دکتر «رضا براهنی»، «علی دهباش» و... است.

بخش دوم گزیده مقاله‌های منتشر شده درباره سیمین دانشور را ارائه کرده و در بخش سوم برخی از مقاله‌های دکتر دانشور که نمایانگر وجه علمی و آکادمیک ایشان می‌باشد، به نثر در آمده است. در پایان نیز هشتاد قطعه تصویر از نزدیکان و خانواده دانشور و نیز نقش و نگارهای ایرانی آورده شده است. همچنین در این بخش نمونه‌ای از نامه‌ها، یادداشت‌ها و پیام‌های دکتر دانشور به خط خودشان مندرج است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یادنامه سیمین دانشور ؛ بی سرو سیمین

  • ناشر: نشر من
  • کد کتاب: 107066 - 65/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جواد میرهاشمی, سیمین دانشور, مقالات ادبی, نقد ادبی, تاریخ ادبیات ایران, بزرگان ایران, نویسندگان ایران, کتاب یادنامه سیمین دانشور ؛ بی سرو سیمین