كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
یادنامه ایرانی مینورسکی

یادنامه ایرانی مینورسکی

نویسنده: مجتبی مینوی , ایرج افشار
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی - انگلیسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: وزیری- سال انتشار: 1348 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت :  عالی ؛ لبه کتاب زرد شده ، لبه چند صفحه آخر کتاب تابدار است  و جلد کتاب چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب 

شامل مقالات تحقیقی مربوط به مطالعات ایران

مینورسکی خاورشناس و ایران‌شناس روس و استاد دانشگاه لندن، مینورسکی برای آثارش در زمینه تاریخ، ادبیات، جغرافیا و فرهنگ فارس‌ها و کردها و لرها شهره است. علاقه وی به فرهنگ و تاریخ لرها و کردها در حاشیه قرار گرفتن فرهنگ این اقوام نسبت به فرهنگ فارس‌ها بوده است.

ولادیمیر مینورسکی از مهمترین ایران شناسان قرن بیستم است و آثار پژوهشی او از تنوع زیادی در مطالعات جغرافیایی، تاریخی و ادبیات ایران برخوردار است. در مقالات کتاب به بررسی رویکرد و روایت ولادیمیر مینورسکی از چگونگی تحول و تکامل جامعه ایرانی پرداخته شده است که تلاش شده با بررسی مهمترین آثار و ویژگی‌های مطالعاتی او به این پرسش اصلی پاسخ داده شود که از نظر وی چه عواملی باعث ماندگاری جامعه ایرانی و تحول در تاریخ این کشور شده است.

مهمترین تمایز این ایرانشناس بزرگ با سایر ایرانشناسان خارجی، ورود او به خلق تئوری و طرح نظریه جدید برای تشریح و درک عمومی تاریخ ایران بعد از اسلام است. این نظریه بر مبنای دو مفهوم «میان پرده ایرانی» و «اسلام ایرانی» شکل گرفته و استوار یافته ا‌ست...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یادنامه ایرانی مینورسکی

  • 0ریال

برچسب ها: ولادیمیر مینورسکی, مجتبی مینوی, ایرج افشار, مقالات ادبی, ایرانشناسی, ایران شناسان, تاریخ ادبیات ایران, ادبیات قدیم ایران, کتاب های نایاب, کتاب یادنامه ایرانی مینورسکی