دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

یادداشت های یک مدیر

یادداشت های یک مدیر

نویسنده: حسین حنطه ای
ناشر: مرسل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 814
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

به قلم رئیس سابق آموزش و پرورش کاشان

کتاب حاضر مشتمل بر یادداشت‌ها و گزارش‌های عملکردی آموزش و پرورش کاشان از سال 1387 لغایت مرداد 1393 می‌باشد که با رعایت صداقت تهیه، تنظیم و منتشر شد و امید است مورد استفاده عموم قرار گرفته و از سوی خداوند مهربان پذیرفته شود.با عنایت به ضرورت آگاهی خوانندگان محترم از این کتاب به علت نامگذاری، اهداف و محتوای آن به اختصار اشاره می‌نمایم.

1. از آنجایی که مطالب کتاب به صورت یادداشت نگارش و تدوین شده است تحت عنوان «یادداشت‌های یک مدیر» نام‌گذاری شد.
2. هدف از انتشار این مجموعه، بیان خدمات، فعالیت‌ها و موفقیت‌های آموزش و پرورش در این دوران و بیان اهم خدمات در ایام مسوولیت معاونت پرورشی و اداری مالی می‌باشد.
3. بخشی از کتاب اختصاص دارد به مسایل آموزشی و توفیقاتی که به دست آمده است و عملکرد آموزش در مقایسه با استان و کشور و رشد معنادار آموزش در دوره‌های مختلف تحصیلی و کسب سه رتبه‌ی اول در کنکور سراسری و مقایسه‌ی رتبه‌‌های یک، دو و سه رقمی طی سال‌های 1387 لغایت 1393 بیان شده است.
4. بخش‌هایی از کتاب اختصاص دارد به مسایل پرورشی در عرصه‌های مختلف به ویژه فراهم ساختن زیرساخت‌ها، همچون نمازخانه، سالن‌های ورزشی و چند منظوره و خدمات انجام شده برای پرورش جسم و روح دانش‌آموزان که حقیقتاً کم نظیر می‌باشد.
5. بخش‌هایی از کتاب اختصاص دارد به امور عمرانی شامل تکمیل طرح‌های ناتمام، احداث و یا بنیان‌گذاری طرح‌های نو، تعمیرات اساسی در همه‌ی مدارس شهر و روستا، تجهیز کامل مدارس به رایانه و برد هوشمند و سایر نیازمندی‌ها که بیان آن‌ها در توان این کتاب نیست.
6. بخش‌هایی اختصاص دارد به تملک زمین برای توسعه‌ی فضاهای آموزشی و پرورشی، تملک زمین از طریق نهادهای دولتی، موسسه خدمات عمران، خیرین و خرید خانه و زمین برای رفع خطر و توسعه‌ی فضاهای موجود، اقدامات بی‌نظیری است که انجام شده است.
7. بخش‌هایی اختصاص دارد به نحوه‌ی بنیان‌گذاری خانه‌ی معلم در فین، خریداری درمانگاه فرهنگیان و اخذ مجوز و خریداری زمین و اقدام برای طرح توسعه آن، بنیان‌گذاری ورزشگاه فرهنگیان، خرید مدرسه فائزون «مرکز خدمات روان‌شناختی» از طریق کمیسیون اماکن استیجاری و همچنین سایر فضاهای پرورشی که بیان هر کدام نیازمند جزوه‌ای مجزا می‌باشد.
8. در بخش آخر اهم مدارک و اسناد مربوطه برای ثبت در حافظه‌ی تاریخ و آگاهی خوانندگان محترم تقدیم گردیده است.
علاوه بر این مطالب خدمات انجام شده در بخش‌های قمصر، نیاسر، برزک، مرکزی، راوند همراه با مطالب متنوع ذکر شده است و به فضل الهی کتابی مصور و گزارش‌گونه از این خدمات تقدیم خواهد شد.
این خدمتگزار با همه‌ی وجود به این نتیجه رسیده است که هیچ کس نمی‌تواند پاداش خدمات انجام شده را بدهد جز خدای رحیم و اساساً هیچ کس اعتنایی به این مقوله ندارد و یگانه داور و پاداش‌دهنده خدای جهان آفرین است و ما تنها به او امیدواریم و به او دل بسته‌ایم. باشد تا «یوم لاینفع مال و لا بنون» دستگیرمان باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات