كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
یادداشت های روزانه اعتمادالسلطنه

یادداشت های روزانه اعتمادالسلطنه
نویسنده: سیف الله وحیدنیا
ناشر: آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 209
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 56722

 

مروری بر کتاب
در تاریخ دویست ساله اخیر ایران و در دوران سلسله های پادشاهی قاجاریه و پهلوی دو دولتمرد ایرانی با نگارش خاطرات و حوادث زندگی شان دوسند بسیار با ارزش و کم نظیر از خود بیادگار گذاشتند که هر دو اثر در شناخت روحیه حاکم استبدادی سلطنت بی مانند است .

با توجه به قرابت و همنشینی مستمرو طولانی این دو یکی با ناصرالدین شاه و دیگری با محمد رضا شاه پهلوی ، یادداشت های روزانه آنها از اهمیت و جایگاهی والا و استثنایی برخورداراست .

محمد حسن خان اعتمادالسلطنه ( صنیع الدوله ) در مقام وزیر انطباعات ناصری وامیر اسداله اعلم وزیر دربار و بقولی دوست گرمابه وگلستان محمد رضا پهلوی با بجای گذاشتن چنین ارثیه های تاریخی با ارزشی چنان تصویری از روحیات این دو پادشاه و اوضاع و احوال اجتماعی روزگار خود ترسیم کرده اند که هیچ محقق و مورخی در بررسی و پرداختن به حوادث و اتفاقات آن ایام بی نیاز از مراجعه ومطالعه این دو اثر با ارزش نیست .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یادداشت های روزانه اعتمادالسلطنه

  • ناشر: آبی
  • کد کتاب: 56722 - 20/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیف الله وحیدنیا, اعتمادالسلطنه, تاریخ پهلوی