منو
سبد خرید

یادداشتهای محمد امین کرامتی اوزی

یادداشتهای محمد امین کرامتی اوزی
درحال حاضر موجود نمی باشد
یادداشتهای محمد امین کرامتی اوزی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 113154 - 26/2
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 20
0 ریال

یادداشت های محمدامین کرامتی اوزی

نویسنده: فرشته کرامتی
مقدمه: محمدشریف کمالی
ناشر: سمیرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 234
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

این کتاب از مجموعه یادداشتهای مرحوم محمد امین کرامتی فرزند مرحوم حاجی محمد هادی کرامتی است که کتاب تاریخ دلگشای اوز تالیف ان بزرگوار می باشد این کتاب مشتمل بر چند سفرنامه   صد کلمه از حضرت علی (رض) و چهل حدیث نبوی مقاله ها ومتن صورت جلسات ونامه ها وپیام هایی است که ایشان در زمان حیاتشان انرا نگارش کرده اند و اکنون به کوشش خانم فرشته کرامتی بصورت یک مجموعه در اختیار علاقمندان به تاریخ وفرهنگ قرار داده اند.

مرحوم ملامحمد امین در سال 1270 در اوز ـ از توابع فارس ـ در خانواده کرامتی متولد شد. پدر ایشان، مرحوم حاجی محمدهادی، از عالمان و خطاطان زمان خویش بود. ملا محمدامین از کودکی قرآن، فارسی و خوشنویسی را در منزل و در مکتب‌خانه‌های محلی آموخت، آنگاه نزد حاجی شیخ احمد فقیهی، مفتی آن زمان اوز، فقه، نحو و منطق تلمذ کرد. سپس برای تجارت به بنادر، هندوستان، عربستان و کویت رفت و در اوقات فراغت به تحصیل علم پرداخت. وی پس از بازگشت به ایران وکیل دعاوی شد و در بندرعباس دفتر وکالت زد. 

مرحوم محمدامین کرامتی به مسائل اوز و ایران علاقمند بود و در امور خیر و نامه‌نگاری فعالیت داشت و از او آثار زیادی به جا مانده است. یادداشت‌های وی در این کتاب به چاپ رسیده که شامل یکصد کلمه از حضرت علی (ع) و چهل حدیث نبوی، سفرنامه‌ها، مقاله‌ها، نامه‌ها و تلگراف‌ها به همراه یادداشت‌های پراکنده مرحوم ملا محمد رسول کرامتی، برادر بزرگ ایشان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات