كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
یادداشتهای قزوینی ، متن کامل ، ده جلد در پنج مجلد

یادداشت های قزوینی

نویسنده: محمد قزوینی - ایرج افشار
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 3023
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 4

کیفیت : نو ؛ یک فرم کتاب از صفحه 185 تا 202 جا افتاده که جدا کپی شده

 

مروری بر کتاب 

شامل یادداشت‌های علامه قزوینی در موضوعات مختلف، به حسب عنوان و به ترتیب الفبا

علامه قزوینی یکی از بزرگترین محقان و پژوهندگان در ادب فارسی است و از راهگشایا تحقیق و پژوهش در آثار نظم و نثر هزار ساله فارسی. قزوینی که با تسلط به ادب فارسی و عربی به اروپا رفته بود هم زبانهای اروپایی را آموخت و هم به شیوه‌هایی که غربیان در تحقیق بدان رسیده بودند, آگاهی و تبحر یافت و با مهارت در دانش دو سویه‌ی خویش به احیاء کتب و آثار ارزشمند کهن نظیر: لباب‌الالباب عوفی و تاریخ جهانگشای جوینی و چهار مقاله و مرزبان نامه و المعجم و دیگر آثار و متون نظم و نثر پرداخت.

نثر قزوینی نثری محققانه است که به سبب تسلط او بر ادب قدیم و غور او در متون فارسی و عربی آمیزه‌ای از شیوه قدیم و جدید است. قالب و کالبد نوشته‌های قزوینی استحکام خاصی دارد که حکایت از نثر ریشه‌دار فارسی می‌کند. به شیوه‌ی قدما از لغات و الفاظ و ترکیبات و حتی جملات (غالباً دعائیه) عربی در نوشته خود به کار می‌برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یادداشتهای قزوینی ، متن کامل ، ده جلد در پنج مجلد

  • 3,000,000ریال
  • 2,750,000ریال

برچسب ها: محمد قزوینی, ایرج افشار, مقالات ادبی, مقالات تاریخی, کتاب یادداشت های قزوینی, کتاب یادداشتهای قزوینی ؛ ده جلد در پنج مجلد