کتاب یادداشتهای زیرزمین فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات شرکت سهامی کتابهای جیبی

یادداشتهای زیرزمین

نویسنده: فئودور داستایوفسکی
مترجم: رحمت الهی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 223
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1351 - دوره چاپ: 4 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو


مروری بر کتاب 

این رمان برای اولین بار در سال ۱۸۶۴ به چاپ رسید.

در این کتاب اعمال و رفتار مردی توصیف می شود که سخت خودخواه است و کار بدجنسی او به سادیسم کشیده می شود و به جوهر خویش آزادی نامشروط خود حسد می ورزد .او نمونه کارمندانی است که پنجه آهنین نیکلای اول شخصیت آنها را فرا گرفته است و از بن عوضشان کرده است.

داستایفسکی از جمله متفکران برجسته ی عصر حاضر است. در اهمیت او این بس که بزرگان تفکر معاصر غرب به آثارش توجه داشته اند و از او ستایش کرده اند. داستایفسکی از نویسندگان اندک شماری است که نیهیلیسم روزگار ما را به ژرفی دریافته و بیان کرده است. در میان آثار او یادداشت های زیرزمینی آیینه ی تمام نمای روزگار ما و نقد حال انسان بیمار آخرالزمان است که بیماری تا عمق وجودش ریشه دوانیده است، ولی او هم چنان از باور آن سر باز می زند.

این حکایات از ارزش های از ارزش افتاده ای سخن می دارد که منشأ بحران عالم غربی است. تعریض ها و کنایات داستایفسکی در این یادداشت ها همه به قدرتی است که قائمه ی عالم کنونی است و این عالم را راه برده اما اکنون دچار تزلزل و بحران سهمناکی است که نشانه هایش در همه ی عالم پیداست. یادداشت های زیرزمینی گزارشی است از وضع بشر در دوره ی جدید - گزارشی که به جامه ی مبدل افسانه درآمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

یادداشتهای زیرزمین

  • 1,350,000ریال

برچسب ها: فئودور داستایوفسکی, رحمت الهی, داستان های روسی, کتاب های نایاب, کتاب یادداشتهای زیرزمین, یادداشت های زیرزمین