منو
سبد خرید

گیاهان در قرآن

گیاهان در قرآن
درحال حاضر موجود نمی باشد
گیاهان در قرآن
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 111832 - 113/5
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 3.1
0 ریال

گیاهان در قرآن

نویسنده: محمد اقتدار حسین فاروقی
مترجم: احمد نمایی
ناشر: موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

ارزش والای کلام خدا در بین مسلمانان و مقام بلند این معجزه بزرگ الهی در تمام زمانها و مکانها، قرآن پژوهان و دانایان سراسر جهان را شیفته خود ساخته و هر کس به اندازه توان و دانش خود با تاویل و تفسیر آیات کوشیده است پرده ابهام از معانی قرآن بردارد.

از جمله کسانی که به امید یافتن لولو و مرجان به اعماق این دریای بی کران پای نهاده یک دانشمند مسلمان هندی است که به بررسی گیاهان در قرآن کریم پرداخته است.گیاهانی که قرآن مجید از آنها نام برده است هم از نظرخواص و کاربرد وهم ازجهت اشاره به رویدادها و وقایعی که همراه با نام این گیاهان آمده نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارند و شناخت این گیاهان برای فهم بسیاری از آیات لازم است.

این کتاب حاوی ۳۰ بخش مختلف است که در هر بخش نویسنده یکی از گیاهان قرآنی، نام قرآنی، نام متداول و نام علمی گیاه را آورده است و اشارات قرآنی گیاه همراه با توضیحاتی در رابطه با فواید آن منشاء اصلی گیاه و ترکیب‌های تشکیل دهنده‌اش در اختیار خوانند قرار داده است. تمام گیاهانی که از زمین می­رویند از هر نظر مهم و آیت روشنی از عظمت خداوند می­باشند. گیاهانی که قرآن مجید از آن­ها نام برده است هم از نظر خواص و کاربرد و هم از جهت اشاره به رویدادها و وقایعی که همراه با نام این گیاهان آمده نیز از اهمیت ویژه­ای برخوردارند.

در واقع در این‌ کتاب‌ مؤلف‌ که‌ خود مسلمان‌ و متخصّص‌ در شیمی‌ گیاهی‌ است‌ بابهره‌گیری‌ از اندوخته‌ علمی‌ خویش‌ و مطالعه‌ دقیق‌ قرآن‌، گیاهان‌ و فرآورده‌های‌گیاهانی‌ را که‌ نام‌ آنها در کتاب‌ آسمانی‌ آمده‌ از لحاظ‌ گیاه‌ شناختی‌ بررسی‌ و نام‌علمی‌ آنها را در زبانهای‌ مختلف‌ شرقی‌ وغربی‌ ذکر کرده‌ و سرانجام‌ به‌ بیان‌خواص‌ شیمیایی‌ و دارویی‌ و موارد کار برد هر یک‌ پرداخته‌ است‌. در پایان‌مترجم‌ نمایه‌هایی‌ شامل‌ نام‌ علمی‌ و معادل‌ انگلیسی‌ و نام‌ سوره‌ و آیه‌ای‌ که‌ هرگیاه‌ در آن‌ ذکر شده‌، مواد ترکیبی‌ گیاهان‌ و نام‌ بیماری‌هایی‌ را که‌ در کتاب‌ آمده‌ به‌آن‌ افزوده‌ است‌.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات