کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
گوژ

گوژ

نویسنده: قاسم لاربن
ناشر: ادیب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 111
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ؛ گوشه های بالا و پایین عطف کتاب کمی زدگی دارد.


مروری بر کتاب 

قاسم رحیمیان مازندرانی معروف به قاسم لاربن در 11 دی ماه 1293 در شهر بابل به دنیا آمد. پدر وی تاجری چوب فروش در شهر بابل به نام احمد رحیمیان و مادر او بانو خانم سلطان نام داشت. وی فرزند دوم خانواده بود و دوران کودکی خود را با دو خواهر و پنج برادر در شهر بابل سپری نمود.

دوره تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در مدارس احمدی شاهپور و معرفت در شهر بابل سپری نمود و سپس رهسپار تهران شد و سالهای پایانی دوره متوسطه خود را در پایتخت به اتمام رساند. بعد از اتمام دوره متوسطه به منظورتکمیل زبان فرانسه در سال 1314 به کشور فرانسه سفر نمود و پس از طی دوره تکمیلی زبان فرانسه و فراگیری این زبان در سال 1316 به ایران بازگشت و در شرکت الکا به عنوان مترجم مشغول به کار شد و هم زمان در دبیرستان شاهپور بابل به عنوان دبیر زبان فرانسه به تدریس این زبان پرداخت.

...شهرت عمده قاسم لاربن به واسطه انتشار رمان 2 جلدی لات در سال 1326 ایجاد شد. این رمان مورد توجه دکتر مصدق قرار گرفت و دکتر مصدق با ارسال نامه ای برای وی این رمان را مورد تحسین قرار داد. قاسم لاربن در جلد دوم کتاب لات متن نامه ی دکتر مصدق را عینا منتشر نمود و ظاهراً این نامه باعث شد تا پس از کودتای 1328 از انتشار این رمان جلوگیری شود بعد ها جزء آثار نایاب قاسم لاربن گردد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گوژ

  • ناشر: ادیب
  • کد کتاب: 94737 - 62/4
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال

برچسب ها: قاسم لاربن, داستان های فارسی, کتاب های نایاب, کتاب گوژ