کتاب گور به گور فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات چشمه

گور به گور

نویسنده: ویلیام فاکنر
مترجم: نجف دریا بندری
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 18

 

مروری بر کتاب

آدم های رمان روستاییان ساده و گاه ساده لوح ایالت می سی سی پی در جنوب آمریکای شمالی هستند، در زمان نامعینی شاید بعد از جنگ جهانی اول، داستان از زبان خود آنها نقل شده. رمانی است اثر ویلیام فاکنر نویسنده شهیر آمریکایی و برنده جایزه نوبل ادبیات که برای نخستین بار در سال ۱۹۳۰ در آمریکا چاپ شد. عنوان کتاب برگرفته از کتاب ششم ادیسه اثر هومر می‌باشد که در آن آگاممنون خطاب به اودیسئوس جمله عنوان کتاب یعنی «As I Lay Dying» را به کار می‌برد.

این رمان را فاکنر در 1930 یک سال پس از خشم و هیاهو نوشته است . رمان "گور به گور" اثر ویلیام فاکنر درباره یک خانواده روستایی است که تصمیم می گیرند به وصیت مادرشان عمل کرده و او را در زادگاه خود که در شهر دوری واقع شده است(جفرسون) به خاک بسپارند.

برای این کار باید از رودخانه ای عبور کنند که درست در شب مرگ مادرشان طوفان و سیل پل را از بین برده و آنها مجبور می شوند مسیر دورتری را برای رفتن به شهر انتخاب کنند.طرز روایت داستان در نوع خود زیباست...

متن کتاب در ابتدا بسیار پیچیده به نظر می‌رسد. همچنین نوعی متفاوت از ساختار داستان، معرفی وضعیت حاضر و شخصیت‌ها همانند همه کتاب‌های فاکنر پیش روی خواننده‌است. هر فصل از داستان از زبان یکی از شخصیت‌های داستان نقل می‌شود که بسیار گیج کننده به نظر می‌رسد اما در نهایت با پیش روی وقایع در کتاب بیننده ارتباط بین وقایع و شخصیت‌ها را با کمی فراست درک می‌کند.

شخصیت‌های کتاب انسان‌های ساده روستایی در حاشیه می‌سی‌سی‌پس می‌باشند در جنوب آمریکای شمالی زندگی می‌کنند. درونمایه متن کتاب پیوند عمیقی با مسئله مرگ دارد و زندگی را با غم و اندوه‌هایش ملموس تر می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گور به گور

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 81519
  • موجودی: در انبار
  • 460,000ریال
  • 415,000ریال

برچسب ها: ویلیام فاکنر, نجف دریا بندری, داستان های کلاسیک, داستان های آمریکای, کتاب گور به گور

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html