منو
سبد خرید

گنج زر

گنج زر
-10 %
گنج زر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 159093 - 92/4
  • وزن: 0.40kg
1,350,000 ریال
1,500,000 ریال

گنج زر

نویسنده: هانس کریستین اندرسن
مترجم: اردشیر نیکپور
نقاشی : رامونا داربین
ناشر: کتابهای طلائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ نوشته تقدیمی دارد


مروری بر کتاب 

مجموعه یازده داستان‌ مصور

هانس کریستیان آندرسن روز سه شنبه ۲ آوریل سال ۱۸۰۵ در شهر ادنسه در دانمارک به دنیا آمد. پدرش معتقد بود که از خانواده‌ای اصیل هستند، و بنابر تحقیقات انجام شده در مرکز هانس کریستیان آندرسن پدربزرگش بر این باور بود که خانواده‌شان جزو طبقات بالای اجتماع بوده‌اند. اما تحقیقات بیشتر صحت این ادعاها را رد کرده است. گرچه خانواده ی آندرسن با خانواده ی سلطنتی بی ارتباط نبوده‌اند، ولی این ارتباط تنها در زمینه ی کاری بوده است.

شایعه ای مبنی بر این که آندرسن پسر نامشروع پادشاه بوده همچنان در دانمارک بر سر زبان هاست؛ زیرا پادشاه دانمارک علاقه ی زیادی به آندرسن داشت و مخارج تحصیل وی را شخصاً به عهده گرفت. آندرسن در دوران جوانی از هوش و قوه ی تخیل بسیار بالایی برخوردار بود و علاقهٔ وافری به ادبیات و تئاتر داشت. در دوران بچگی برای خود صحنه ی تئاتر درست می‌کرد و آثار ویلیام شکسپیر را بااستفاده از عروسک‌های چوبی به عنوان بازیگران از حفظ بازی می کرد.

 جالب این است که بدانید آندرسن در اصل کتاب جوجه اردک زشت را از روی وصف حال خودش نوشته است. در یک ملاقات تصادفی اندرسن مورد توجه ژوناس کالین قرار گرفت. او آندرسن را به مدرسه گرامر در اسلاگلس فرستاد و تمام مخارج مدرسه را شخصاً به عهده گرفت. قبل از رفتن به مدرسه گرامر  آندرسن موفق شد اولین داستان خود را به نام شبح پالناتکوز گریو در سال ۱۸۲۲ منتشر کند. 

در بهار سال ۱۸۷۲ اندرسن در اثر افتادن از تخت بشدت صدمه دید. او در ۴ آگوست سال ۱۸۷۵ با درد فراوان درگذشت. قبل از مرگش با یک آهنگ ساز درباره موزیک مراسم تدفینش صحبت کرده بود. اندرسن چنین گفته بود : " بیشتر کسانی که در مراسم تدفین ، مرا بدرقه خواهند کرد کودکان می‌باشند ، ضربات موسیقی را برای قدم های کوچک هماهنگ کن". جسد اندرسن در کپنهاگ به خاک سپرده شد .

 قبل از مرگش شهرت جهانی داشت . از طرف دولت دانمارک بعنوان "گنجینه ملی "حقوقی به او تعلق می‌گرفت . قبل از مرگش اقدام به ساختن مجسمه‌ای از او شده بود و بعد از اتمام آن را در شهرداری کپنهاگ قرار دادند.زادروز او به نام روز جهانی کتاب کودک نامگذاری شده‌است.


فهرست

 گنج زر
داستان والد ماردا آئه و دخترانش از زبان باد
سرگین گردانگ
هرچیز به جای خویش نیکوست
غوک
دختری که پا رون نان نهاد
بر گور کودک
مرغدانی
برای خود آدمی شدن
شمع مومی و شمع پیهی
خوشبخت تر از همه

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات