كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
گل به صنوبر چه کرد؟ ؛ دو جلدی

گل به صنوبر چه کرد؟ 

گردآوری و تصحیح : ابوالقاسم انجوی شیرازی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 900
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1359 ~ 1357 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : عالی ~ در حد نو 


مروری بر کتاب

شامل بیست و چهار متن در شصت و سه روایت از قصه های ایرانی

قصه های این مجلد از ناب ترین قصه های عامیانه ایرانی است که در دهه های چهل و پنجاه توسط زنده یاد سیدابوالقاسم انجوی شیرازی گردآوری شده است. ویرایش جدید قصه های این مجموعه مزین به طبقه بندی و کدگذاری جهانی شده که بدین وسیله می توان به افکار و عقاید عامه مردم ایران و جهان دست یافت.

یکى بود یکى نبود. سوا خدا هیچکه نبود. در قدیم شخص ثروتمندى بود فقط یک‌دانه پسر داشت و چون خیلى علاقه به این پسر داشت به نوکرها و غلامان دستور داده بود باغى که مقابل منزلش قرار گرفته بود در آن را باز نکنند و او را توى باغ نبرند. تا اینکه پسر یواش‌یواش بزرگ شد و هر روز به گردش و شکار مى‌رفت.

از قضا روزى از در باغ عبور افتاد، به نوکر خودش گفت: 'این باغ از کیست؟' نوکر دستپاچه شد و گفت باغ مال خودتان است.' پسر تعجب کرد که چرا در این مدت از باغ خودشان دیدن نکرده. القصه به منزل روانه شد و از مادرش خواست که اجازه دهد از باغ دیدن کند. مادرش گفت: 'پدرت دستور داده که در این باغ گشوده نشود.' پسر اصرارش زیادتر شد و بناى داد و بیداد و گریه و زارى را گذاشت و از مادرش خواست که باید من به این باغ سر بزنم. عاقبت در غیاب پدر و مادرش در باغ را گشود و دید که باغ پر از میوه و جویبارهاى فراوان است. مثل بهشت عنبر سرشت. قدرى تفرج و گردش کرد.

گفت پدرم چرا تا حال باغى به این خوبى را به من نشان نداده که بهترین گردشگاه است و خیلى غصه" مدت عقب‌افتاده را خورد که ناگهان آهوى خوش خط و خالى از جلو چشمش نمایان شد که خیلى جالب بود و توجهش را به خود جلب کرد و پسر در تعقیب آهو شتافت...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گل به صنوبر چه کرد؟ ؛ دو جلدی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 83479 - 9/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابوالقاسم انجوی شیرازی, افسانه های ایرانی, اساطیر ایران, فولکلور, ادبیات توده, داستان های فارسی, ادبیات قدیم فارسی, افسانه ها, کتاب گل به صنوبر چه کرد؟