دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گل افشانی برای تو

گل افشانی برای تو

نویسنده: محمد فتحی
ناشر: آفرینش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 196
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مجموعه شعر محمد فتحی در شش بخش غزل، مثنوی، رباعی، دو بیتی، قطعه، شعر آزاد منتشر شده است و دکتر عباس عطاری کرمانی ، مولف و مدرس دانشگاه و عضو هیات داوران کتاب‌های آموزشی کشور بر این مجموعه مقدمه نوشته است.

شاعر :

شعر، هنر تمام اعصار است از انسان طبیعی تا انسان تاریخی، از غار نشین تا شهرنشین، از بدوی تا مدرن. شعر فصل مشترک و زبان عاطفه میان ملت‌هاست. به عنوان مثال چگونه گوته توانست به درک دریافت شعر حافظ برسد؟ چه چیز موجب شد که گوته آلمانی شیفته حافظ ایرانی شود؟ یقینا و تحقیقا زبان عاطفه موجب پیوند دو شاعر ایرانی و آلمانی شده است.

وی می‌افزاید:

چرا رویکرد مردم به شعر تلخ و غمبار شده است؟ شاید مهم ترین علت‌ها یا بهتر بگویم علت علت ها یک چیز است. شعر از زندگی فاصله گرفته است و روح تصنع در آن جاری شده است.صداقت و معنای واقعی در شعر گم شده و شاعر تمام فکر و ذکرش دیگر گونه نمایی است.

فتحی‌می‌گوید:

در این کتاب کوشیده‌ام با رجعت دوباره به ترانه‌ها که خاستگاه آغازینش ترانه‌های روستایی است باز‌هم زندگی را به شعر پیوند بزنم .

با باغ خلوت دل، بر مرا به مهمانی
به لطف خویش مرا بوسه ده به آسانی

دگر ز جور و جفای زمانه هیچ مگو
فقط ز عشق سخن گو، گرت که می دانی

به لحظه لحظه ی میعاد پر گشایم من
چو بلبلی که ز بند قفس رها مانی

منی که گشته گرفتار آشنای دلم
چرا به فصل تنت ره نمی دهی آنی

خزان زرد...

فهرست

• غزل
• مثنوی
• رباعی
• دو بیتی
• قطعه
• شعر آزاد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات