كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
گلبانگ معنوی

گلبانگ معنوی

نویسنده: محمد مصری
ناشر: امید یزدانی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 292
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

شامل‌ قطعات‌ ادبی‌ و اشعار در ۶۶ موضوع‌ برای‌ استفاده‌ علاقمندان‌

استاد محمد مصری در بیستم شهریور1311 هجری شمسی در خانه پدری اش در خیابان منصور تبریز درخانواده ای متدین و تحصیل کرده دیده به جهان گشود. وی به دلیل فصاحت بیان و صراحت لهجه  و تسلط به دو ادبیات فارسی و ترکی آذری سال ها به عنوان مجری برنامه ادبی « گذری بر جهان اندیشه » در تلویزیون محلی تبریز دوستداران فرهنگ و هنر ، تمدن ایران وآذربایجان را محسور خود می ساخت وتسلط  بی نظیر ایشان بر فولکلور آذربایجان و آشنائی با تاریخ معاصر این سرزمین فرهنگ پرور وهنر خیز وی را زبانزد عام و خاص کرد .

وی شیفته کلام الله مجید و دین مبین اسلام بود و تاثیر زیادی بر نسل جوان داشت و قرآن آموزی افتخاری وی به آموزگاران و فرهنگیان وقت تبریز موید این مطلب است.

وی در سال 1345 درمسابقه شعرنو انجمن ادبی رودکی تهران ویژه شهادت مولای متّقیان، شرکت نمود که سروده وی بنام « خون علی (ع)» در کل کشور به عنوان برترین شعر نو انتخاب و در مجلّه اطّلاعات هفتگی وقت به چاپ رسید  که این امر موجب تشویق و شکوفائی بیشتر ذوق و قریحه شعری در وی گردید و  پس از آن اشعار متعدّد ترکی و فارسی در تمام قالب های شعری توسط وی سروده شد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گلبانگ معنوی

  • ناشر: امید
  • کد کتاب: 94273 - 109/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمد مصری, شعر فارسی, مقالات ادبی, کتاب گلبانگ معنوی