كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
گلایه

گلایه

نویسنده: محمد زهری
ناشر: اشرفی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 137
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ:

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مجموعه شعر

من خدا را می ستایم
آن خدای مهربان را
چشم بیداری که می پوشد گناه این و آن را
پشت دیوار شب تاریک بی فانوس.

دكتر محمد زهري (مرداد ١٣٠٥ تا اسفند ١٣٧٣)، زاده‏ي روستاي عباس‏آباد شهسوار (تنكابن)، سرگذشتي شگفت داشت:در چهارسالگي به تهران و ملاير و شيراز رفت و در هركرانه ‏اي چيزي آموخت و آمد و آمد تا كه سرانجام از شهريور ١٣٢٠ براي هميشه در تهران ماند.زهري كار نويسندگي را با نوشتنِ طنز و فكاهي براي هفته نامه‏ ي توفيق (١٣٢٤) آغازيد و رفته رفته به داستان‏ پردازي و جُستارنويسي روي آورد و سرانجام به شعر پرداخت.

هم در اين دوره، چندگاهي را دبير بخش شعرِ هفته نامه‏ ي فردوسي به سردبيري نصرت رحماني و سپس دبير همين صفحه در رسانه‏ ي سپيد و سياه دكتر علي بهزادي شد. از ديرينه‏ ترين و سربنام‏ ترين سروده ‏هايش يكي هم شعر ”به فردا“ (١٣٣١) بود كه در آن از جوان‏ترها مي‏ خواست نام و يادِ انسان‏ هاي سترگ و تراز نو را گرامي بدارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گلایه

  • ناشر: اشرفی
  • کد کتاب: 96738 - 112/2
  • موجودی: در انبار
  • 280,000ریال

برچسب ها: محمد زهری, شعر فارسی, شعر نو, تاریخ ادبیات ایران, کتاب گلایه