دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گفتگو با خدا ؛ جلد اول

گفتگو با خدا

نویسنده: نیل دونالد والش
مترجم: توراندخت تمدن
ناشر: دایره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 639
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 _ 1378 - دوره چاپ: 23 ~ 2

کیفیت : در حد نو 

 

مروری بر کتاب

 سپاس خدایی را که اول است و پیش از او اولی نبود و آخر اوست و پس از او آخری نباشد. خدایی که دیده های بینندگان از دیدنش ناتوانند و اندیشه های وصف کنندگان از عهده وصفش برنیایند. به قدرت و توانایی خود آفرید گانرا آفرید. و آنان را به اراده و خواست خویش بوجود آورد بی آنکه از روی مثال و نمونه ای باشد. سپس آنانرا در راه اراده و خواست خویشتن روان گردانید، و در راه محبت و دوستی خود، و از رزقی که عطا فرموده هر جانداری را روزی معلومی قرار داده است.

پس از آن برای او در زندگی مدتی معلوم تعیین و پایانی معین قرار داده که با روزهای زندگیش به سوی آن پایان، گام برمی دارد، ... تا چون به پایانش نزدیک شود... او را به آنچه خوانده از پاداش سرشار یا کیفر ترسناک خود فرا گیرد. و این جزا با عدالت و درستی از اوست... نعمتها و بخشش هایش پی در پی است از او نپرسند آنچه را که بجا می آورد و از دیگران باز پرسند... و سپاس خدای را که خویشتن را بما شناسند و شکر و سپاس خود را به ما الهام نمود.

به گفته خود نیل او زندگی پر فراز و نشیبی داشته و توانسته پس از چهل سال زندگی عادی و تحمل درد و رنج‌های بسیار، با نزدیك شدن به خداوند، به حد گفتگو با خدا برسد و موفقیت‌های بی‌شماری بدست آورد. نیل دونالد والش كودكی خود را همراه با عقاید خرافاتی مادر و در كل آغشته با تفكر كاتولیكی افراط گرایانه می‌داند كه همین موجب مشكلات شدید روانی برای او در طول زندگی شده‌است. 

نیل دونالد والش می‌گوید كه در شبی كه از همه كس و همه چیز بریده بود ناگهان به خواب فرو رفت و در حالتی بین خواب و بیداری با خدا ارتباط برقرار كرد و در نهایت حاصل گفتگوهای خود را در قالب كتاب‌هایش دراختیار سایرین قرار داد. 

می دانم که باید با تو بگویم و همه چیز را از تو بخواهم...

هنگامی که انسان دعا می کند، در واقع با خدا سخن می گوید و آنگاه که کتب آسمانی را تلاوت می کند این خداست که با او سخن می گوید.

به تو تجربه خارق العاده ای را مژده می دهم.
تو می توانی با خدا گفتگویی داشته باشی.
بله.
بله.
می دانم می خواهی بگویی... چنین چیزی امکان ندارد.
تو احتمالا تصور می کنی، که چنین چیزی ممکن نیست.
به عقیده تو، هرکس می تواند با خدای خود درددل کند، کاملا عملی است، ولی نه اینکه با او سخنی بگوید.
منظورم این است که، خدا جوابی به تو نمی دهد، اینطور نیست؟
حداقل به شکل مکالمه معمول روزمره!

فهرست

• خداوند هرگز درهای رحمت را به روی بنده اش نمی بندد
• خداوند را چگونه می توان توصیف کرد؟
• تثلیت مقدس
• کوششی در جهت یادگیری نکنید
• لوبیا و ذرت رنج کشیده
• شما حقیقت موجود هستید
• بازی پول
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات