دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گفتگویی شاعرانه با بامداد

گفتگویی شاعرانه با بامداد

به کوشش: حسین علیزاده , سیدمجتبی ضمیری
ناشر: نقش و نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 152
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1381 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ عطف کتاب ساییدگی مختصری دارد


مروری بر کتاب

کتاب با سیر کوتاه در زندگی احمد شاملو و سروده‌های وی آغاز می‌شود ؛ سپس پرسش‌هایی در خصوص زندگی او ، اندیشه و نگرش شاعر به هستی و زندگی مطرح می‌گردد ؛ به گونه‌ای که پاسخ آن از میان سروده‌های شاعر فراهم می‌آید.

كتاب حاضر با هدف شناخت بی‌واسطه شاملو و ارائه بهترین اشعار او در پاسخ به پرسش‌های مهمی است كه شاید اصلی‌ترین زمینه و انگیزه سرایش بسیاری از اشعار او بوده است. پاسخ‌هایی كه روشنگر ابعاد و زوایای گوناگون زندگی و شعر او تواند بود.

كتاب در 4 فصل و متناسب با سیر زندگی شاملو و با توجه به آرای صاحبنظران، سامان یافته است. فصل اول كه طولانی‌تر است، عمدتاً درباره خود شاعر و زندگی فردی وخانوادگی اوست و به شناخت كامل‌تر شخصیت و فردیت او كمك بسیار می‌كند. فصل دوم، بیشتر دربارة بزرگانی چون مسیح و یارانی چون جلال و فروغ و آیداست كه شاعر به آنها تعلق خاطری داشته است.

فصل سوم، كه پس از فصل اول تفصیل و اهمیت بیشتری دارد، به موضواعاتی چون شعر، انسان، مرگ و زندگی، زندان و … می‌پردازد و فصل آخر ناظر به بخش پایانی عمر شاعر است و در مجموع 700 موضوع در قالب حدود 200 پرسش و پاسخ مطرح شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات