کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
گفتمان تئاتر

گفتمان تئاتر

نویسنده: بهرام جلالی پور
ناشر: افراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جستارهایی در باب نمایشنامه نویسی و نمایش

نوشتن درباره ی تئاتر، گفتمانی زنده است با جهان، که صحنه تجلی‏ آن است. آموختن است در حین نوشتن، نوشتن است در حین آموختن. مقالات این مجموعه، همگی، در این حال و هوای کشف و شهود تالیف و برای چاپ در دو بخش ارائه شده ‏اند.

بخش اول کتاب حاوی مقالاتی نظری حول جنبه‏ های مختلف نمایشنامه‏ نویسی است.دو مقاله ی اول این بخش به جنبه ‏های پیرامتنی نمایشنامه می ‏پردازد: بررسی مسائلی که در انتخاب عنوان نمایشنامه دخیل است و تبعات زیبایی‏ شناختی و معناشناختی آن، و نیز بررسی و معرفی شیوه ‏های مختلف تقطیع متون نمایشی.

مقاله ی سوم، به بررسی شیوه ‏های استفاده از تکنیک بازگشت به گذشته در نمایشنامه ‏نویسی می‏ پردازد که بیشتر در حوزه ی روایت ‏شناسی قرار می ‏گیرد.مقاله ی چهارم مسائل مربوط به زیبایی‏ شناسی دریافت نمایشنامه را مد نظر قرار می ‏دهد که چرخشی آشکار به سمت ملاحظات اجرایی نمایشنامه است.بالاخره مقاله ی پنجم که بررسی مسائل مربوط به نقد نمایشنامه و اجرا اختصاص دارد، به طور هم زمان هر دو وجه ادبی و اجرایی نمایشنامه را دربرمی‏ گیرد.

در بخش دوم کتاب نیز، در دو مقاله ی مجزا، مسائل مربوط به آموزش و اقتصاد تئاتر در ایران و فرانسه در مطالعه ‏ای تطبیقی بررسی شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گفتمان تئاتر

  • ناشر: افراز
  • کد کتاب: 103521 - 106/1
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 205,000ریال

برچسب ها: بهرام جلالی پور, تاریخ تئاتر, تاریخ نمایش, تئاتر, نمایش, مقالات هنری, کتاب گفتمان تئاتر