دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گزینه گفتارهای گاندی

گزینه گفتارهای گاندی

نویسنده: اکنات ایسواران
مترجم: مهشید میرمعزی
ناشر: ثالث
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 202
اندازه کتاب: پالتویی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388 
دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

این سوال همواره برای من وجود دارد که چگونه انسانها میتوانند با تحقیر دیگران احساس بزرگی کنند. اگر قرار باشد بین بزدلی و خشونت، یکی را برگزینم، خشونت را ترجیح می دهم.

هیچ انسانی حتی مردان خدا عاری از اشتباه نیستند. آنان به دلیل اشتباه نکردن نیست که مردان خدا هستند، بلکه چون قادر به دیدن اشتباهات خود هستند،با آن مبارزه می‌کنند،قصد پنهان کردنش را ندارند و همواره آمادگی تصحیح اشتباهات را دارند.

مهندس «کارمچاند گاندی» (1869-1948 م)، رهبری ملی و معنوی هند و بنیان‌گذار استقلال هند از راه مقاومت منفی است. او بعد از تحصیل حقوق، طی سه سال جزء هیئت وکلای دادگستری شد و پس از آن به هندوستان رفت و در دادگاه عالی بمبئی مشغول خدمت گردید.

سپس به آفریقای جنوبی رفت و در آنجا رهبری هندیان آفریقای جنوبی را در مبارزه برای به دست آوردن برابری سیاسی و اجتماعی به دست گرفت و برای دعوت هندیان به عدم اطاعت از دولت چندین بار به زندان افتاد. گاندی یکی از بزرگ‌ترین رهبران قرن 20 میلادی بود که ملت بسیار بزرگی را که سال‌ها در اسارت بود به استقلال و آزادی رسانید.

کتابچة حاضر منتخبی از جملات کوتاه وی در خصوص مضامین مختلف از جمله: وجود خداوند، گذشت و فداکاری؛ خشونت؛ خردگرایی؛ مدارا با مردم و ... است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات