دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گزینه اشعار فاضل نظری

گزینه اشعار فاضل نظری
-20 %
گزینه اشعار فاضل نظری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 157056 - 27/1
  • وزن: 0.30kg
1,040,000 ریال
1,300,000 ریال

گزینه اشعار فاضل نظری

نویسنده: فاضل نظری
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

از چهار مجموعه ی"گریه های امپراطور"،"اقلیت"،"آن ها"، و " ضد" تشکیل شده است. "گریه های امپراتور" مجموعه شعری از فاضل نظری است که در قالب غزل سروده شده است. روانی ادبیات، درون مایه قوی و گستره دانش واژه گان شاعر، وی را در انتقال مفاهیم نهفته در ذهن و دلش به خوبی یاری کرده است.مورد دیگری که اشعار این کتاب را برای مخاطبانش جذاب می کند، ردیف های زیبا و رندانه غزلیات است. مثل عوض شدست، که بمیرم، عاشقت شدست، به هم می ریزد، از ماه، پرشدست و…اما آن چه بیش تر ناخودآگاه مخاطبان را به سوی اشعار این کتاب می کشاند، تأثیرپذیری ابیات، از اشعار قدمایی چون حافظ و سعدی است، که سال های سال آشنای ذهن ایرانیان بوده است.

نظری در این مجموعه با استفاده از زبانی نرم و ساده توانسته است مضامین سنتی را بازآفرینی کند و طرحی نو در اندازد. نخستین نکته ای که مخاطب در مواجهه با شعر فاضل نظری با آن مواجه می شود، سادگی و خوش خوانی شعرهای اوست. نظری در پی کشف های زبانی نیست، بلکه به این معنا و محتواست که جغرافیای زبان او را کشف می کند و به آن سر و شکل می دهد. به همین سبب شعر او بی نیاز از هر نوع بازی زبانی یا فرمی است. در واقع شاعر دغدغه زبان یا فرم ندارد. گریه های امپراتور در پرونده افتخارات خود عنوان کتاب سال شعر جوان ایران را جای داده است. این مجموعه به همراه دو کتاب «اقلیت» و «آن ها» سه گانه فاضل نظری را تشکیل می دهد.

گفت : درنگ کنید که من آتشی
دیده ام
ای بسا خبری بیاورم از آن
رفت .
و (پیامبر) بازگشت .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات