كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
گزیده نوشته های کارل مارکس در جامعه شناسی و فلسفه ی اجتماعی

گزیده نوشته های کارل مارکس در جامعه شناسی و فلسفه ی اجتماعی

نویسنده: کارل مارکس , ت. ب. باتومور , ماکزیمیلیم روبل
مترجم: پرویز بابایی
ناشر: نگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 4 

 

مروری بر کتاب 

جامعه شناسی مدرن در تعریف حوزه مطالعه، تحلیل ساختار اقتصادی و روابط آن با اجزای دیگر ساختار اجتماعی، نظریه های طبقات اجتماعی و در نظریه ی ایدئولوژی، بسیار مدیون کارل ماکس است. مارکس کوشید فلسفه ی نظری را به نظریه اجتماعی انتقادی قابل کاربرد برای گسترده ترین و آزرده ترین بخش جامعه تبدیل کند. شیوه ی پژوهش او به اندازه نتایج اش هنوز شایان توجه است. اما اشتباه خواهد بود که به پیروی از برخی به اصطلاح مریدان او، اظهار نظرهای او را چونان حقیقتی مقدس و تغییر ناپذیر تلقی کنیم.

در نوشته های مارکس نیز همچون آثار کانت و هگل بسیاری اندیشه های زنده که هنوز کاملاً معتبرند در کنار اندیشه های دیگر یافت می شوند که مشروط به اوضاع و احوال تاریخی زمان او بوده و اکنون منسوخ گردیده است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گزیده نوشته های کارل مارکس در جامعه شناسی و فلسفه ی اجتماعی

  • ناشر: نگاه
  • کد کتاب: 73771
  • موجودی: در انبار
  • 400,000ریال
  • 360,000ریال

برچسب ها: کارل مارکس, ت. ب. باتومور, ماکزیمیلیم روبل, پرویز بابایی, مقالات سیاسی, مقالات فلسفی, فلسفه سیاسی, مارکسیسم, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی, کتاب گزیده نوشته های کارل مارکس در جامعه شناسی و فلسفه ی اجتماعی