دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گزیده زیباشناسی هگل

گزیده زیباشناسی هگل

نویسنده: فریدریش هگل
مترجم: محمود عبادیان
ناشر: فرهنگستان هنر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 116
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

مجموعه كتابهاي فلسفه و حكمت حاصل سلسله سخنراني هايي دربارۀ زيبايي‌شناسي فلسفي و فلسفۀ هنر است كه به همت گروه فلسفه و حكمت فرهنگستان هنر براي پژوهشگران، دانشجويان و علاقه‌مندان به اينگونه مباحث برگزار شده است.

تعریف حقیقت و بسیاری از مفاهیم و موضوعاتی که انسان در زندگی با آنها روبه رو است و نیز چگونی دست یابی به آنها، یکی از دغدغه های بشر در طول زندگی است. فیلسوفان بسیاری در طول تاریخ این مسائل را مورد توجه قرار داده اند. هریک از این بزرگان در فلسفۀ خاص خود کوشیده اند به سوالات بسیاری هم چون تعریف حقیقت، اخلاق، خوبی، بدی، زیبایی، ماهیت اصلی روح و سرچشمۀ اشیا و اطلاق یا نسبت هریک از این مفاهیم پاسخ گویند.

هگل از جمله فیلسوفان برجستۀ آلمانی است که رساله های متعددی در باب مفاهیم و ماهیت های موجود در زندگی بشر، روند تاریخی حیات بشر، غایت بشریت و چگونگی بروز تحولات در طول تاریخ به نگارش درآورده است. از آن جمله دو رسالۀ «پدیدارشناسی روح» و «زیباشناسی» است که در مجموعۀ حاضر مقدمه های وی بر این دو رساله به نگارش درآمده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات