كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آناتومی ویرانسازی انسان ؛ پرخاشجویی و ویرانسازی

آناتومی ویرانسازی انسان ؛ پرخاشجویی و ویرانسازی

نویسنده: اریک فروم
مترجم : ا. صبوری
ناشر: پویش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: رقعی  - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

افزايش خشونت و ويرانسازي در مقياس ملي و جهاني توجه متخصصان و عموم را به يكسان به پژوهش نظري درباره طبيعت و علت هاي پرخاشجويي معطوف كرده است. اين نگراني عجيب نيست، تعجب آور اين واقعيت است كه اين شيفتگي به تازگي پيش آمده است. با توجه به اين كه «پرخاشجويي و ويرانسازي» يكي از مسائل بنيادين نظري در روانكاوي است، اريك فروم به عنوان يك نظريه پرداز روانكاو پيرو مكتب انتقادي بحث محوري اين كتابش را به اين موضوع اختصاص داده است.

فروم معتقد است كه همه شورهاي انساني، چه «خير» و چه «شر» را تنها به عنوان كوششي براي يافتن معناي زندگي و فرارفتن از وجود مبتذل و صرفاً نگهدارنده زيست، مي توان درك كرد. هرچند شورهاي پيش برنده زندگي مي تواند معناي والاتري از قدرت، شادي، تماميت و زيست ارائه كند تا ويرانسازي و شقاوت. وليكن اينان به همان اندازه گروه نخست مي توانند پاسخي به مسأله وجود انسان باشند.در مباحث آغازين اين كتاب، به مباحثي چون غريزه، رفتار و روانكاوي و نيز به نظريه غريزه گرايان و رفتارگرايان، تفاوت ها و شباهت ها و سپس به نظريه بطلان غريزه باوري، فيزيولوژي اعصاب، ديرين شناسي و انسان شناسي - از گذشته تا حال - پرداخته است و در ادامه به نظريه پرخاشجويي و ويران سازي، گونه ها و وضعيت هاي آن مي پردازد.

در مهمترين بخش كتاب، شخصيت هاي جبار و شقاوت پيشه را تحليل مي كند و نيز به مفهوم «مرگ دوستي» و تحليل ماهيت روانكاوانه آن مي پردازد.در انتها نيز پرخاشجويي و ويرانسازي را از ديدگاه فرويد بررسي مي كند. بي شك اين كتاب يك راهنماي خوب و عملي براي بررسي روانكاوانه انسان و به طور كلي گامي در جهت خودكاوي و روانكاوي خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آناتومی ویرانسازی انسان ؛ پرخاشجویی و ویرانسازی

  • ناشر: پویش
  • کد کتاب: 92318 - 104/4
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال

برچسب ها: اریک فروم, احمد صبوری, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی خشونت, روانشناسی پرخاشگری, پرخاشگری, خشم, روانکاوی, روانشناسی تحلیلی, کتاب آناتومی ویرانسازی انسان ؛ پرخاشجویی و ویرانسازی