دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گزیده تفسیر کشف الاسرار و عده الابرار

گزیده تفسیر کشف الاسرار و عده الابرار

نویسنده: ابوالفضل رشیدالدین میبدی
مترجم: رضا انزابی نژاد
ناشر: امیر کبیر - شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 279
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1373 _ 1364 - دوره چاپ: 4 _ 1

کیفیت : درحد نو ~ نو


مروری بر کتاب 

کشف الاسرار و عده الابرار کتابی در تفسیر قرآن و عظیم ترین و قدیمی ترین تفسیر عرفانی فارسی، نوشته ابوالفضل رشید الدین میبدی در دهه ۵۲۰ قمری است.در گذشته نویسنده این تفسیر که به عنوان اولین و مهمترین تفسیر عرفانی از قرآن شهرت دارد به درستی مشخص نبود. برخی آن را نوشته خواجه عبدالله انصاری و برخی دیگر از جمله محمد معین نیز آن را به سعدالدین تفتازانی نسبت می‌دادند.

علم تفسیر قرآن ؛ دانش روشن ساختن معانی و مفاهیم کلام الهی است .یعنی معنی یک آیه اگر ابهامی داشته باشد با آیه ای دیگر از قرآن روشن میشود. شناختن هر اثر ادبی مستلزم خواندن و تعمق در خود اثر ایت نه فقط از طریق اوصافی که درباره آن بیان می شود .از این رو تهیه گزیده هایی که با شرح و توضیح ؛ جوانان را به آثار برجسته و دلپذیر ادب فارسی بیشتر آشنا کند کاری است بس سودمند.

 این کتاب براساس تفسیر الهروی خواجه عبدالله انصاری نوشته شده ‌است. برهمین اساس به نام تفسیر خواجه عبدالله انصاری نیز شهرت دارد. رشیدالدین میبدی در این کتاب ابتدا بخشی از آیات را بدون توضیح به فارسی ترجمه کرده، سپس عقاید مفسرین و تحقیقات اهل فن را درباره تفسیر همان قسمت شرح می‌دهد و در بخش سوم به بیان نکات عرفانی خصوصاً به نقل از خود خواجه عبدالله انصاری می‌پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات