كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
گزیده اندرزهای باستانی ایران

گزیده اندرزهای باستانی ایران

نویسنده : محمدحسین نوری زاد
تصویرگر: آنژلا خلف بیگی
ناشر: پازینه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 63
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ : 3

 

مروری بر کتاب

این کتاب، نخستین جلد از مجموعهء گزیده اندرزهای باستانی ایرانیان است که به گزیده ای از اندرزهای زرتشت پاک و شخصیتی اساطیری به نام اوشنر دانا (وزیر کی کاوس) اختصاص دارد.

برخی از متون پهلوی باقی‌مانده از عصر ساسانی و اوایل دوران اسلامی شامل اندرزهایی هستند که گاه از زبان موبدان زرتشتی و بزرگان و حکیمان ایرانی گفته می‌شود و گاه نویسندۀ مشخصی ندارد. هم‌چنین در بخش‌هایی از کتاب مقدس زرتشتیان یا اوستا نیز همانند چنین اندرزهایی را می‌یابیم.

سنتی که در دورۀ اسلامی نیز تداوم یافت و اندرزنامه‌های فراوانی در ادبیات فارسی شکل گرفت. "راستی" و "خرد" دو مفهوم مهم در ایران باستان است که در این اندرزنامه‌ها بسیار بر آن تاکید شده است. در این کتاب گلچینی از اندرزهای ایرانیان عصر باستان گردآوری شده است. افزون بر متن اوستا، از متون پهلوی دیگری چون "اندرز اوشنر دانا" نیز استفاده شده است. اندرزها بسیار کوتاه و به صورت جملات قصار بیان شده و برخی نیز به صورت پرسش و پاسخ‌های کوتاهی است که میان اوشنر دانا و شاگرد وی مطرح شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گزیده اندرزهای باستانی ایران

  • ناشر: پازینه
  • کد کتاب: 109159
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال
  • 90,000ریال

برچسب ها:  محمدحسین نوری زاد, آنژلا خلف بیگی, اندرزهای باستانی ایرانیان, کلمات قصار, عرفان ایرانی, اندرز, پند, تاریخ ایران باستان, کتاب گزیده اندرزهای باستانی ایران