دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گزنه

گزنه

نویسنده: جعفر شهری
ناشر: معین - پروین
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 338
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

کتاب گزنه اثر جعفر شهری یکی از رمان های مشهور و پر طرفدار ایرانی است که جز شاهکار کتاب های جعفر شهری قرار دارد.این نویسنده که صرفا رمان نویس نبود و تاریخ را خوب میشناخت  بخصوص تاریخ اجتماعی ایران و تهران و مردم شناسی را و از این سواد و دانایی در کتاب های داستانی و تاریخیش بسیار استفاده نموده.

هنگامی که سخن از رمان گزنه به میان می اید نشان دهند یک رمان ساده در سبک عاشقانه نیستیم.که اگر هم عشق و احساسات قهرمان است که دلیل روایت ماجراست اما سبک نگارش و توصیفهای دقیق از شرایط اجتماعی کتاب را جذاب و جذاب تر می نماید.بخصوص که کتاب گزنه که دنباله رو رمان قبلی جعفر شهریست که خود به تنهایی یک اثر بی نظیر و خواندنی است.

کتاب شکر تلخ او شرح دوران کودکی او و بدبختی‌های مادرش است که شهری با نگاهی تیزبین و نقادانه به کندوکاو جامعه سیاه آن موقع و ستم‌هایی که بر زن ایرانی رفته است می‌پردازد. سه رمان از رمان‌های او، یعنی شکر تلخ، گزنه و قلم سرنوشت را باید سه‌گانه‌ای دانست که اولی مربوط به دوران کودکی نویسنده و رنج‌های مادر وی، دومی شرح دوران نوجوانی، و سومی مربوط به دوران میان‌سالی اوست...

...کتاب وسیله ای ست، که نویسنده و خواننده خود را با آن سرگرم میکنند. انواع بازی ها، مقرر گردیده، این نیز نوعی بازی باشد. اطفال با عروسک، فرفره، قرقره و مانند آن بازی میکنند. کتاب نیز اسباب بازی بزرگسالان است. بعضی جهت تحصیل دانش، و بعضی برای تسهیل امور سر در آن میبرند. تاجر، از آن خیال منافع میپرورد، و فاجر از آن تکمیل فَجَر، و نیرنگ بازی و شعبده انگیزی میکند. عاشق از کتاب رموز دلبری، جلب محبت و صید افکنی میجوید، و معشوقه طلب دلربایی، دام گستری، حیله گری، لوندی و عاشق کشی زیادتر میکند، تا بزرگ، کوچک، عالی و دانی که هر یک نوآموزی های خود بیشتر کنند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات