دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گزارش یک طرح

گزارش یک طرح
گزارش یک طرح
  • موجودی: موجود
  • مدل: 146994 - 68/2
  • وزن: 0.30kg
250,000 ریال

گزارش یک طرح

به کوشش : جواد کاموربخشایش
ناشر: سوره مهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

مصور

چهارسال تلاش برای ماندگاری گوشه ای از تاریخ انقلاب

گزارش یک طرح، تاریخ شفاهی قیام 15 خرداد 1342 است. حجت‌الاسلام علی باقری در سال 1371، مسئولیت جمع‌آوری مطالب پروژه‌ای با عنوان «سریال مستند تاریخی 15 خرداد» را برعهده گرفت و در طول 5 سال، 530 مصاحبه جمع‌آوری کرد ...
قیام 15 خرداد 1342 به عنوان مبداء تاریخی نهضت فراگیر اسلامی در مبارزه علیه رژیم پهلوی به رهبری امام خمینی(ره) به رغم تمامی اهمیت و نقش کم‌نظیری که در پیروزی انقلاب دارد از جمله مظلوم‌ترین زمینه‌های پژوهشی است که هنوز ابعاد آن به تمامی مورد بازشناسی و تحقیق قرار نگرفته است.

حوزه‏ هنری با در نظر داشتن چنین موقعیتی بود که نخستین‌بار در سال 1371 با هدف تولید مجموعه‌ای مستند- داستانی تلویزیونی درباره قیام 15 خرداد 1342 قدم در راه گذاشت و مسئولیت نهایی آن را به علی باقری سپرد. اما متاسفانه این پروژه تاریخی عظیم که با صرف زمانی بالغ بر چهار سال و ضبط 530 ساعت مصاحبه رفته رفته به مراحل پایانی خودش نزدیک می‌شد به ناگاه بر اثر برخی مشکلات اجرایی و تنگناهای مالی از ادامه مسیر بازماند و نیمه‌تمام رها شد.

کتاب «گزارش یک طرح» گزارشی مکتوب و لحظه به لحظه از سیر مراحل این پروژه تلویزیونی است که کاموربخشایش آن را بر اساس متن دست‌نویس روزانه علی باقری تدوین کرده است.مخاطبان این کتاب می‌توانند علاوه بر کسب آگاهی در زمینه چگونگی پیش‌برد مراحل یک پروژه تحقیقاتی تاریخی، از آن به عنوان یک متن آموزشی  برای انجام تحقیقات علمی مورد علاقه خودشان بهره ببرند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات