كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
گرگ مغول

گرگ مغول

نویسنده: امریک
مترجم: ناهید فروغان
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 527
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب 

در بخش ابتدایی این کتاب آمده است:«نامم بوئورچو است استخوان هایم فرتوت شده اند واپسین جرقه های زندگی در من شعله می کشد بر پاهای فرسوده ام به کندی می چرخم و از نگریستن به این دریای علف که در باد می رقصد و در هم می پیچد از نگریستن به مغولستان سیراب می شوم گرداگردم باد بر سنگ ها سیلی می زند و درختان را خم می کند همه چیز همان طوری است که باید باشد دیگر می توانم بیارامم»

راوی این رمان اول شخص است که زندگی چنگیزخان را از زبان خودش روایت می کند؛ او در ابتدای داستان، تنها نوزادی است که با انگشتان کوچکش از پستان مادیان - و نه مادرش - شیر می مکد و در پایان به گفته نویسنده «وقتی همه چیز منظم است آدمی به سرعت می میرد و بعد زمان به دلخواهش جریان می یابد».

بوئورچو ، نزدیکترین دوست «تموچین» در آستانه خوابی ابدی گذشته‌ها را مرور می‌کند. ـ آماده‌ای؟ رنجیدم ـ عجب سؤالی، من مغولم و اکنون ترک اسب آنکه زندگیش سراسر وقف عطشناک‌ترین مرد روزگار بوده، آماده است تا مخاطب بر آن بنشیند و از پنهانی پروازهای این قوم مرموز باخبر شود.

«بوئورچو» با چنگیزخان پیمانی ابدی بسته است، جنگ‌ها و دشواری‌ها را پشت سر گذاشتند و چون برادری همیشه همراهش بوده است، با این همه او نیز چرخ دروغ را پیش روی خود می‌یابد، چرخی که استخوان‌های متهم را آرام، آرام خرد می‌کند و...

و اینها به خاطر یک زن است، زنی که گرگ مغول تشنه اوست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گرگ مغول

  • ناشر: ققنوس
  • کد کتاب: 99344
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: امریک, ناهید فروغان, داستان های انگلیسی, داستان های تاریخی, چنگیزخان, مغول, تموچین, رمان تاریخی, مغولان, کتاب گرگ مغول