کتاب گروه رستگاران یا فرقه ناجیه ؛ سه جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات دارالکتب اسلامیه

گروه رستگاران یا فرقه ناجیه ؛ سه جلدی

نویسنده: سلطان الواعظین شیرازی
ناشر: دارالکتب الاسلامیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1720
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب
در علائم فرقه ناجیه

یکی از مشکلاتی که هر دین و آیینی با آن مواجه است, مسئله انشعاب در آن دین است؛ زیرا هر کس, یا گروهی برداشت خاص از آن دین, در سطح کلی دارند, که نتیجه آن پدید آمدن فرقه ها و مذهب های مختلف در آن دین است.یهودیان به فرقه هایی از قبیل صدقیان و فریسیان و فرقه های دیگر متفرق شدند. در مسیحیت نیز فرقه هایی از قبیل کاتولیک, ارتدکس و پرتستان پدید آمد.

در اسلام نیز به نص پیامبر اسلام ـ صلی الله علیه و آله ـ بیش از امت های پیشین فرقه ها و مذهب ها پدید آمد. و از میان مذهب ها که برداشت های مختلف از یک دین است, تنها یک برداشت صحیح است و بقیه باطل , لذا هر مذهب در صدد آن است که مذهب خود را عین اسلام ناب, و به تعبیر دیگر عین دین بداند.

در جلد نخست از مجموعه «گروه رستگاران» یا «فرقه ناجیه»، با ارائه نکاتی درباره تاریخ صدر اسلام و بررسی علل اختلاف‌های فرق مختلف دینی و راهکارهای هدایت مردم به سوی وحدت جامعه، سعی بر آن بوده که به اثبات حقانیت تشیع پرداخته شود.

نگارنده در این مسیر به پنج سؤال «آیا حدیث معروف در «السنه» با عنوان «امت من به زودی پس از من ۷۳ گروه و فرقه خواهند شد و یک گروه از آنها نجات می‌یابد و مابقی به هلاکت خواهند رسید» به نظر شما صحیح است؟!»؛ «در صورت صحت حدیث، چگونه زحمات رسول خدا(ص) در ایجاد وحدت در آیات قرآن مجید تبدل به تفرقه و جدایی شده و از چه زمان تفرقه و جدایی در مسلمانان پیدا شد و ایجاد کننده تفرقه و جدایی بین مسلمانان چه کسی بوده است؟»؛ «آیا غیر از دو فرقه شیعه و سنی، فرقه‌های دیگری هم در اسلام به وجود آمده است؟»؛ «اختلافات امت در اصول بوده است یا فروع؟» و «از آنجا که فرقه خود را ناجی و دیگران را هلاک شده می‌داند، لذا بیان نمایید که فرقه ناحیه، کدام فرقه است؟» به تفضیل پاسخ داده شده است.

درجلد نخست از مجموعه «گروه رستگاران» یا «فرقه ناجیه»، با ارائه نکاتی درباره تاریخ صدر اسلام و بررسی علل اختلاف‌های فرق مختلف دینی و راهکارهای هدایت مردم به سوی وحدت جامعه، سعی بر آن بوده که به اثبات حقانیت تشیع پرداخته شود. نگارنده در این مسیر به پنج سؤال «آیا حدیث معروف در «السنه» با عنوان «امت من به زودی پس از من ۷۳ گروه و فرقه خواهند شد و یک گروه از آنها نجات می‌یابد و مابقی به هلاکت خواهند رسید» به نظر شما صحیح است؟!»؛ «در صورت صحت حدیث، چگونه زحمات رسول خدا(ص) در ایجاد وحدت در آیات قرآن مجید تبدل به تفرقه و جدایی شده و از چه زمان تفرقه و جدایی در مسلمانان پیدا شد و ایجاد کننده تفرقه و جدایی بین مسلمانان چه کسی بوده است؟»؛ «آیا غیر از دو فرقه شیعه و سن٧ی، فرقه‌های دیگری هم در اسلام به وجود آمده است؟»؛ «اختلافات امت در اصول بوده است یا فروع؟» و «از آنجا که فرقه خود را ناجی و دیگران را هلاک شده می‌داند، لذا بیان نمایید که فرقه ناحیه، کدام فرقه است؟» به تفضیل پاسخ داده شده است.

بزرگترین چیزی که سبب اختلاف بین دو فرقه از مسلمانان به نام سنی و شیعه شده و دشمنان پیوسته آتش نفاق و اختلاف را مشتعل می‌سازند، موضوع خلافت و امامت بعد از رسول‌ خدا (ص) است. در کتاب حاضر که جلد دوم این مجموعه را شامل می‌شود به آنچه که سبب اختلاف کلمه میان مسلمانان شده است، و اهل تعصب از اهل سنت آن را بهانه قرار داده و به شیعیان اهانت می‌نمایند، پرداخته شده است. نویسنده کتاب سعی کرده با ارائه دفاعیه‌ها و رویه‌هایی این معما را حل نموده و به تفرقه و جدایی مسلمانان که باعث تقویت کفار و دشمنان اسلام است پایان دهد. برخی از مباحث مطرح‌شده در کتاب بدین‌قرار است: اختلاف در موضع خلافت؛ رفع شبهه و کشف حقیقت و واگذار نمودن خلافت به معاویه؛ در تعیین فرقه ناجیه و ضربات اموی‌ها؛ عملیات اهل تعصب در ایجاد تفرقه و جدایی در امت؛ سعی نمودن معاویه در تفرقه بین مسلمین با دشمنی علنی معاویه با عترت و اهل بیت؛ اختلافات به نام تشیع؛ روات ضعیف و متروک نزد اهل سنت؛ علت غایی بودن شیعان در نظر مخالفین؛ معتزله و اشاعره و.

فهرست 

گروه ناجیه و گروه های دیگر
پیامبر و تفرقه امت
اختلافات تا زمان علی (ع) 
جیش اسامه و اختلاف
عمر و علی (ع) 
امامت و سقیفه
فدک و غصب آن
امت و قتل مانعین زکات
ابوبکر و جنایت خالد
تعیین ابوبکر عمر را و نتایج آن
عمر و شوری
علی ع و فضائل ایشان
عثمان و اعمال او
سکوت علی (ع) 
علی (ع) و خلافت
علی (ع) و جنگ جمل
معاویه و ذیاد
بسر و جنایات او
حجر و معاویه
مالک اشتر و شهادت او
عمار و شهادت او
جنگ صفین و علی (ع) و معاویه و
علی (ع) و خوارج
تعصب اهل سنت و شیعه
...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گروه رستگاران یا فرقه ناجیه ؛ سه جلدی

  • 0ریال

برچسب ها: سلطان الواعظین شیرازی, فرقه های اسلام, تاریخ اسلام, فرق اسلام, کتاب گروه رستگاران یا فرقه ناجیه ؛ سه جلدی