دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

گرد جهان ؛ مجموعه چهار سفرنامه

گرد جهان 

نویسنده: رحمت مصطفوی
ناشر: مجله روشنفکر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 271
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ لبه جلد پشتی رد تا خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب 

مجموعه چهار سفرنامه

سفرنامه های نویسنده که مدیر مجله روشنفکر بودند و مدتی نیز وابسته فرهنگی ایران در فرانسه بوده است از سفرهایی به کشور شوراها اتحادیه جماهیر شوروی سفرنامه در راه خدا عربستان سعودی  سفرنامه آمریکا,بدون آمریکا برزیل آرژانتین کانادا و سفرنامه به سوی دیار غریب چین ژاپون هنگ کنگ

 کتاب حاضر، شامل چهار سفرنامه از دکتر رحمت مصطفوی است که دو سفر آن به شوروی و کشورهای برزیل و آرژانتین و کانادا در هیئت همراه شاه بوده است و دو سفر دیگر به عربستان سعودی و چین ملی و ژاپن و هنگ کنگ را به همراه دکتر اقبال انجام داده است.

برتری کتاب حاضر (که خالی از هر گونه ادعایی است) در این است که در آن تعدادی از کشورها و جامعه‌های دنیا با چشم ایرانی دیده شده و توصیف شده است. «دید» این کتاب، نه فرانسوی است و نه انگلیسی و نه آلمانی. دید ایرانی است، به مسئله يك ایرانی، برای ایرانی‌ها. در هر دو سفر، مخصوصا در سفر شوروی، فقط بازدید شاهانه بود که امکان دیدن بسیاری مناطق و بسیاری مؤسسات را فراهم آورد که در غیر اینصورت محال می‌بود.

دو سفر دیگر یکی به عربستان سعودی و دیگری به چین ملی و ژاپن و هنگ کنگ در معیت سرور ارجمندم جناب آقای دکتر اقبال انجام گرفت که همواره مدیون الطاف و محبت‌های ایشان بوده‌ام. مسافرت با جناب آقای دکتر اقبال نیز به سبب مقام شامخ ايشان امکاناتی فراهم آورد که در سفرهای معمول به هیچ وجه به دست نمی‌آید.

خوانندگان ارجمند توجه خواهند فرمود که در نگارش این کتاب تنها به ذکر مشاهدات قناعت نشده است. سعی شده است که شمه‌ای، هرقدر از تاریخ و جغرافیا و اوضاع کلی اجتماعی هر یک از کشورها و جامعه‌ها نیز در هر فصل آورده شود تا در حقیقت شرح مشاهدات را کامل کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات