کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
گربه وحشی در قفسه شیشه ای

گربه وحشی در قفسه شیشه ای

نویسنده: آلکی زه یی
مترجم: شهلا طماسبی
ناشر: کیمیا - هرمس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 197
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب، شرحی است از مبارزات مردم یونان برای کسب آزادی .پدیده شوم فاشیسم که در اروپا به منصه ظهور رسیده بود، به دست ژنرال جان متاکساس به یونان راه یافت .او زندان‌ها و جزایر دور افتاده را مملو از کسانی کرد که از حمایت وی سرباز زدند .

متاکساس برای فریب مردم سازمان جوانان سوسیالیست را پایه‌گذاری کرد و چندی با استبداد، حکومت نمود .اما این داستان، روایت خانواده‌ای است که ظهور فاشیسم در یونان، زندگی آنان را دگرگون ساخت .با روی کار آمدن حکومت فاشیسم، همه چیز در خانه ملیا و جزیره‌ای که در آن زندگی می‌کرد، در هم ریخت .نیکو ـ پسرعموی ملیا ـ علیه فاشیسم به مبارزه برخاست .

میرتو ـ خواهر ملیا ـ به سازمان جوانان فاشیسم پیوست .پدر ملیا نگران از دست دادن کار خود بود .کتاب‌های پدربزرگ نیز در شمار کتاب‌های ضاله در میدان شهر سوزانده شد .با این همه، ژنرال جان متاکساس (گربه وحشی) که یک چند مبدل به نماد آزادی‌خواهی شده بود با وضعی اسف‌بار از اریکه قدرت به پایین کشیده شد و ...گربه وحشی اتاق مهمانخانه محبوبیت خاصی در میان افراد خانواده داشت . در یونان حکومتی فاشیستی برسرکار آمد وهمه چیز در خانه ملیا وجزیره ای که او در آن زندگی می کرد ، درهم ریخت .

نیکو پسر عموی ملیا علیه فاشیسم ، که در حال بلعیدن اروپا بود ، به مبارزه برخاست . میرتو، خواهر ملیا ، به سازمان جوانان فاشیست پیوست .پدر ملیا نگران از دست دادن کار خود بود وکتابهای پدربزرگ نیز جزء کتابهای ضاله در میدان شهر سوزانده شد و گربه وحشی که پس از برقراری فاشیسم ، مبدل به نماد آزادیخواهی شده بود ، از هم دریده شد ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گربه وحشی در قفسه شیشه ای

  • ناشر: هرمس
  • کد کتاب: 99511 - 47/1
  • موجودی: در انبار
  • 8,800ریال

برچسب ها: آلکی زه یی, شهلا طماسبی, داستان های یونانی, کتاب گربه وحشی در قفسه شیشه ای