كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
گذر ایلچی ؛ قتلگاه گریبایدف در طهران عتیق

گذر ایلچی

نویسنده: بهنام ابوترابیان
ناشر: تاریخ ایران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ:

 

مروری بر کتاب

قتلگاه گریبایدف در طهران عتیق

مجموعه «قصه های تهران» ماشین زمانی است برای سفر در مکان ها و زمان های تهران. در هر جلد نویسنده به بهانه یکی از هزاران واقعه تاریخی که در این شهر رخ داده ٬ ما را به مکان واقعه برده است و با تشریح موقعیت ها می کوشد آن را زنده و مجسم و خواننده را با آن هم داستان کند.

«گذر ایلچی» نخستین جلد از این مجموعه است که به سراغ داستان سفارتخانه روسیه در دوران فتحعلی شاه قاجار رفته تا یکی از فرازهای تاریخی پایتخت نوپای ایران که راجع به مکان قتل گریبایدوف و هیئت همراه بوده است را بیان کند.

کتاب ، حاوی تصاویری از افراد و نقشه موقعیت‌هایی است که در رویداد نقش دارند. در این کتاب نویسنده به سراغ داستان سفارت روسیه در دوران فتحعلی شاه قاجار رفته تا یکی از فرازهای تاریخی پایتخت نوپای ایران که درباره مکان قتل گریبایدوف و هیات همراه او بوده است را بیان کند. در ابتدای کتاب نام اشخاص، مکان‌ها و تاریخ رخداد آمده است. همچنین نقشه‌ای درج شده که موقعیت مکان‌های رخداد قصه را در سه دوره تاریخی شهر نشان می‌دهد. در انتهای کتاب نیز برای کسانی که علاقمند دانستن بیشتر هستند، فهرست توصیفی از نقشه‌ها، تصاویر و منابع آن‌ها قرار دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

گذر ایلچی ؛ قتلگاه گریبایدف در طهران عتیق

  • 300,000ریال

برچسب ها: بهنام ابوترابیان, تاریخ تهران, طهران, تهران, تهران قدیم, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ اجتماعی ایران, قاجار, کتاب گذر ایلچی ؛ قتلگاه گریبایدف در طهران عتیق